TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
De laatste aflevering van Langs de Schelde brengt Huub Stapel door in de Scheldemonding, een gebied dat in de geschiedenis altijd een groot strategisch en economisch belang heeft gehad.
Voor de Romeinen was het Scheldegebied een springplank naar de overzeese provincie Britannia, voor de Vikingen een toegangspoort tot het Europese achterland. Ook in de Tweede Wereldoorlog werd er fel gevochten om het gebied. Stapel spreekt in Terneuzen met oude schippers die hem met respect vertellen over de rivier.
In natuurgebied Waterdunen mengt het zoete water van de Schelde met het zoute Noordzeewater, wat een bijzondere flora en fauna oplevert. Een mooie zonsondergang op de plek waar de Westerschelde de Noordzee ontmoet, is het passende slot van de verkenningstocht.
De slotaflevering van Langs de Schelde is op zaterdag 1 februari 2025 om 20:40 uur te zien op NPO 2.
Op deze dag is The Tribute Live in Concert op tv
14:05Video: Van der Gijp geniet van Wim Kieft in Het Perfecte Plaatje
13:29Harm Edens, Martijn Koning en Britt Dekker samen in programma
10:40Opvolger bekend en nieuwe naam voor 'Bar Laat'
10:19Dit programma vervangt Goede Tijden, Slechte Tijden