TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De grootste ballroomfeesten van Europa vinden plaats in Parijs. Ballroom is een uitbundige subcultuur die draait om dans- en poseerverkiezingen. Lauren Verster is in de Franse hoofdstad, waar ze kennismaakt met deze bijzondere wereld.
In Lauren! hoort ze onder meer over het ontstaan van de beweging, in de jaren 60 in New York. Afro-Amerikaanse en Latijns-Amerikaanse dragqueens kregen destijds in Harlem vaak te maken met discriminatie in de doorgaans witte gemeenschap en gingen daarom hun eigen feesten en wedstrijden organiseren. Dat groeide uit tot de ballroomscene, een plek waar iedereen uit de lhbti+-gemeenschap zichzelf kan zijn.
Samen vormen ze een soort familie, waarin ze zich veilig voelen. In Parijs ziet Verster hoe het er op de ’balls’ aan toegaat.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: Flikken Rotterdam goed uit de startblokken, 2Voor12 opnieuw dagwinnaar
10:00Patrick Lodiers denkt dat Wat Speelt Er geen problemen zal opleveren: 'Juist in deze rare tijd moet er gelachen worden'
09:56Deze bands doen mee met het nieuwe seizoen van The Tribute: Battle of the Bands
09:35Ontroerend: Maxim Froger verrast vader René met bijzonder optreden in Renze
06:47Vanavond op TV: Een jaar in vogelvlucht, Nederlands domste, The Next Three Days