TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De grootste ballroomfeesten van Europa vinden plaats in Parijs. Ballroom is een uitbundige subcultuur die draait om dans- en poseerverkiezingen. Lauren Verster is in de Franse hoofdstad, waar ze kennismaakt met deze bijzondere wereld.
In Lauren! hoort ze onder meer over het ontstaan van de beweging, in de jaren 60 in New York. Afro-Amerikaanse en Latijns-Amerikaanse dragqueens kregen destijds in Harlem vaak te maken met discriminatie in de doorgaans witte gemeenschap en gingen daarom hun eigen feesten en wedstrijden organiseren. Dat groeide uit tot de ballroomscene, een plek waar iedereen uit de lhbti+-gemeenschap zichzelf kan zijn.
Samen vormen ze een soort familie, waarin ze zich veilig voelen. In Parijs ziet Verster hoe het er op de ’balls’ aan toegaat.
Dit programma neemt binnenkort de plaats in van Strijders op NPO 1
10:00Anniko van Santen blijkt dol op dit tv-genre: 'Soms zit ik hoofdschuddend op de bank'
09:31Dropout Resort met Nadia Palesa komt binnenkort ook op tv
09:06Dit programma vervangt Race across the World op RTL 4
08:45De TV van gisteren: Ik Vertrek-kijkers zijn onverbiddelijk over de familie Spanbroek: 'Ga terug naar Nederland'