TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De grootste ballroomfeesten van Europa vinden plaats in Parijs. Ballroom is een uitbundige subcultuur die draait om dans- en poseerverkiezingen. Lauren Verster is in de Franse hoofdstad, waar ze kennismaakt met deze bijzondere wereld.
In Lauren! hoort ze onder meer over het ontstaan van de beweging, in de jaren 60 in New York. Afro-Amerikaanse en Latijns-Amerikaanse dragqueens kregen destijds in Harlem vaak te maken met discriminatie in de doorgaans witte gemeenschap en gingen daarom hun eigen feesten en wedstrijden organiseren. Dat groeide uit tot de ballroomscene, een plek waar iedereen uit de lhbti+-gemeenschap zichzelf kan zijn.
Samen vormen ze een soort familie, waarin ze zich veilig voelen. In Parijs ziet Verster hoe het er op de ’balls’ aan toegaat.
Het WK voetbal gaat vandaag verder met vier wedstrijden in de groepen G en H. Spanje en België hopen hun eerste overwinning van het toernooi te boeken, terwijl ook Uruguay weer in actie komt op het wereldkampioenschap.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
10:56'Chantal Janzen en Elise Schaap spelen hoofdrollen in nieuwe dramaserie'
10:40'Nepobaby' Nicky van der Gijp over kritiek op Het Oranje Café: 'Makkelijke inkopper'
10:14Judith en Bart uit Winter Vol Liefde dreigen zonder hulp boerderij te verliezen: 'Staan opeens voor enorme uitdaging'
09:23Renze Klamer reageert op pittige uitspraak van Johan Derksen: 'Erger in de omgang dan Matthijs van Nieuwkerk'