TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De grootste ballroomfeesten van Europa vinden plaats in Parijs. Ballroom is een uitbundige subcultuur die draait om dans- en poseerverkiezingen. Lauren Verster is in de Franse hoofdstad, waar ze kennismaakt met deze bijzondere wereld.
In Lauren! hoort ze onder meer over het ontstaan van de beweging, in de jaren 60 in New York. Afro-Amerikaanse en Latijns-Amerikaanse dragqueens kregen destijds in Harlem vaak te maken met discriminatie in de doorgaans witte gemeenschap en gingen daarom hun eigen feesten en wedstrijden organiseren. Dat groeide uit tot de ballroomscene, een plek waar iedereen uit de lhbti+-gemeenschap zichzelf kan zijn.
Samen vormen ze een soort familie, waarin ze zich veilig voelen. In Parijs ziet Verster hoe het er op de ’balls’ aan toegaat.
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Onze vrouw in Rio, Studio sport voetbal, Pineapple Express
11:23Oscar is klaar met Eline na B&B Vol Liefde-reünie: 'Duidelijk waar de prioriteiten liggen'
10:58Johan Derksen doet boekje open over rel rond Olcay Gulsen en Jaimie Vaes na spraakmakend fragment Buzz
10:01Adám maakt indruk met zijn drie liefdespartners in Got Talent
08:17De TV van gisteren: kijkers huilen mee met Frans bij emotionele aflevering van De Bauers