TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Keuringsdienst van Waarde verhuist in het nieuwe jaar naar een ander net. Verslaggever en eindredacteur Maarten Remmers over het eerste seizoen op NPO 1.
Vanwaar de verhuizing van NPO 3 naar NPO 1?
“De leiding van de publieke omroep wil NPO 1 al een tijdje verjongen en Keuringsdienst van Waarde blijkt een heel breed publiek te hebben met ook veel jongere kijkers in de leeftijd van 20 tot 49. Vandaar dat is besloten ons te verhuizen. Daar hebben wij als makers weinig over te zeggen, de NPO bestelt ons programma en mag zelf bepalen waar en wanneer ze het uitzenden. Ik vind het wel spannend om ineens op het hoofdpodium te staan in plaats van de luwte van NPO 3.”
Gaat de verhuizing iets veranderen aan de Keuringsdienst?
“Op zich niet. We zijn juist gevraagd om met dezelfde nieuwsgierigheid de wereld van voeding en consumentengoederen te blijven onderzoeken. Deze reeks komt onder meer het mysterie van ibericoham aan bod. Hoe kan zo’n ham volgens het label maar 50 procent vlees van het ibericovarken bevatten terwijl het één stuk is? Verder duiken we in de vraag wat piripirikruiden nu precies zijn en wijden we afleveringen aan oceaanplastic en de herkomst van leer. Van een lapje vlees weten we precies waar het vandaan komt, maar bij veel leren producten is dat volstrekt onduidelijk. Waarom eigenlijk?”
Is het lastiger geworden om informatie los te krijgen van bedrijven en instanties?
“Voorlichters zijn inmiddels wat beter voorbereid dan toen we twintig jaar geleden begonnen. Maar het lukt ons altijd wel om vragen te stellen die ze niet zagen aankomen. De voedselindustrie is net als veel andere bedrijfstakken: fabrikanten denken vaak niet eens zo na over de producten die ze maken. Een buitenstaander ziet zaken net even anders, dat is ook de kracht van de Keuringsdienst.”
Keuringsdienst van Waarde is vanaf dinsdag 14 februari wekelijks om 20:30 uur te zien bij KRO-NCRV op NPO1.
De kwartfinales van het WK voetbal 2026 gaan deze week van start. Na de achtste finales blijven er nog maar acht landen over die mogen dromen van de wereldtitel. Hieronder vind je het volledige schema van de kwartfinales, inclusief de wedstrijden en speeltijden.
De strijd om een plek in de halve finales van het WK voetbal 2026 barst los. Vanavond openen Frankrijk en Marokko de kwartfinales met een veelbelovende ontmoeting.
Cameraman Het Perfecte Plaatje op Reis heeft moeite met keuzes van Jelka van Houten
13:08Van babygeluk tot een huwelijk: zo gaat het nu met de B&B Vol Liefde-deelnemers
10:29André van Duin blijkt heel populair te zijn in het nieuwe digitale archief De Schatkamer
08:36De TV van gisteren: kijkers onder de indruk van heftige verhalen én Richard Groenendijk in Herinneringen voor het Leven
06:47Vanavond op TV: Goede tijden, slechte tijden, Daylight, Star Trek IV: The Voyage Home
Een ontslagen reddingswerker grijpt in bij een groot ongeluk in een tunnel in Daylight.
