TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Presentator Lucas De Man vertelt tijdens de Nationale Museumweek in vijf avonden een bijzonder verhaal achter een kunstwerk uit de vaste collectie van Nederlandse musea. In deze eerste aflevering van Man en Kunst kijkt hij naar het werk van de Italiaanse kunstenaar Giuseppe Penone.
De veelzijdige kunstenaar is wereldberoemd geworden met zijn bronzen bomen. Penone behoort tot de Italiaanse stroming arte povera, die zich verzet tegen de toenemende industrialisering en de teloorgang van de relatie van de mens met de natuur. Dat is dan ook het belangrijkste thema in zijn werk.
In veel van Penones beelden komen mens en boom samen. Een van zijn werken maakte hij speciaal voor de beeldentuin van Buitenplaats Kasteel Wijlre. De Man bezoekt de tuin in Zuid-Limburg.
Twee absolute toppers staan vandaag op het programma in de achtste finales van het WK voetbal. Brazilië neemt het op tegen Noorwegen, terwijl gastland Mexico later in de nacht de strijd aangaat met Engeland.
Arnout Hauben kondigt vervolg op tv-hit Dwars door de lage landen aan
11:40Stars on stage-winst Sosha Duysker lekte vroegtijdig uit door Disney-reclame
11:20GTST-ster Lone van Roosendaal hekelt De bondgenoten: 'Ik kijk dat natuurlijk niet!
11:08De TV van gisteren: Finale Stars on stage roemloos ten onder op zomerse vrijdagavond
10:00Tom Dumoulin analyseert de Tour de France 2026 bij de NOS: 'Ik heb een periode een afkeer gehad van het wielrennen'