TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de documentaire Ministerie van Standbeelden onderzoeken cabaretier Mo Hersi en historicus Manon Portos Minetti waarom deze kunstwerken in de openbare ruimte soms felle discussies uitlokken. Ook probeert het duo te achterhalen wie er wel voor een standbeeld in aanmerking komt en wie niet.
Hersi is ervaringsdeskundige op dit vlak: hij is de initiatiefnemer voor het standbeeld van Enith Brigitha in Almere. Deze zwemkampioen was in 1976 de eerste zwarte vrouw die een Olympische medaille voor Nederland won. “In Nederland hebben wij heel weinig monumenten of standbeelden van mensen van kleur en daar moet gauw verandering in er komen”, stelde Hersi op Voordekunst. “Beelden en monumenten dragen bij aan de beeldvorming die wij hebben van elkaar.”
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: dit vond de kijker van Linda de Mols In De Ring
06:47Vanavond op TV: Hunted, De Hanslers: Van de piste naar de playa, Marauders
12:33Kijkers De Hanslers gaan volgens mama Monique in seizoensslot 'de waarheid' zien
11:31Yves Berendse hoopt op duet met Marco Borsato: 'Lijkt me helemaal te gek'
10:56Chantal Janzen 'voelde soms woede' tijdens opnames nieuw seizoen The Voice of Holland: 'Hoe haal je het in je hoofd?'