TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Honderd jaar aan amateurfilm en -video geeft een uniek beeld van de manieren waarop onze maatschappij de afgelopen eeuw is veranderd. Nederland op Film belicht deze week de oudere Nederlander.
Voor de invoering van de AOW bleven mensen vaak doorwerken tot het niet meer kon. Doordat veel beroepen lichamelijk zwaar waren, kwam dat moment voor velen al rond hun 55e. Oud zijn was dikwijls synoniem voor armoede, en veel ouderen waren afhankelijk van de liefdadigheid van hun kinderen.
De komst van bejaardenhuizen was een verbetering, maar oude filmbeelden van slaapzalen met tientallen bedden laten zien dat ook dat bepaald geen luxe was. Bijzonder zijn ook de opnames van Opoe Tjadens, die tot aan haar dood in 1935 lange tijd de oudste vrouw van Nederland was.
Nederland op Film is op vrijdag 2 augustus 2024 om 19:50 uur te zien op NPO 2. (HH)
De TV van gisteren: Kijkers trekken ‘glibberige’ Gilbert en Elsje slecht in Winter Vol Liefde
06:47Vanavond op TV: Wakker in Paraguay, De Bevers, The Magnificent Seven
00:49Komende week in GTST: Verstierde vieringen en de paaiende pyjama dag
20:31Voormalig GTST-ster Ferry Doedens krijgt eigen documentaire
18:15Deze oude Nederlandse serie is ineens enorm populair én terug op Videoland