TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De eerste Nederlandse sportverenigingen waren er niet voor het gewone volk. Het beoefenen van sport was een bezigheid die kwam overwaaien uit Engeland en in de vorm van hockey en tennis ook aansloeg bij de Nederlandse elite. Arbeiders en middenstanders hadden het in die jaren te druk met overleven om zich zo'n tijdsbesteding te kunnen veroorloven.
Nederland op Film laat zien hoe dat in de jaren 1920 en 1930 langzaam veranderde. Voetbal werd de belangrijkste volkssport en tegelijkertijd groeide het besef dat sport niet alleen gezellig was, maar ook goed voor lichaam en geest. In de jaren 70 en 80 raakte Nederland in de ban van de nieuwe Amerikaanse sportrages aerobics en jogging. Daarbij speelde voor het eerst ook het 'gezien worden' een voorname rol.
Deze aflevering van Nederland op Film zie je op vrijdag 30 augustus om 19:50 uur bij MAX op NPO 2.
Partnerbijdrage
Het Engelse voetbalseizoen begint direct met een topaffiche. Arsenal en Manchester City strijden vandaag om de FA Community Shield. Mis deze spannende seizoensopener niet en kijk live mee op Viaplay.
Vanavond op TV: Harrie Jekkers: In mijn liedjes kan ik wonen, Oh, wat een jaar!, The Dictator
20:11Adriaan van Toor reageert op overlijden Hans Beijer (83): 'Toegewijde, fijne collega'
14:38Got Talent deelt eerste beelden en die zitten bomvol spektakel
14:12Jiry legt onverwacht vertrek bij B&B Vol Liefde-Iris uit: 'Er zat geen liefde in'
13:27Humberto Tan met lege handen voor aanvang van nieuw tv-seizoen