TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Vijf jaar duurde het onderzoek naar het Nederlandse geweld tijdens de Indonesische onafhankelijkheidsoorlog (1945-1949). Vandaag verschijnt het langverwachte rapport.
Winfried Baijens praat in De strijd om Indonesië met onderzoekers over de uitkomsten. Het onderzoek moet duidelijk maken wat de aard was van het geweld dat de Nederlandse militairen destijds hebben gebruikt, net als de oorzaken en de gevolgen daarvan.
Daarnaast is er een reportage te zien uit Indonesië, waar de bevolking jaarlijks stilstaat bij de gevolgen van deze oorlog. Ook is er aandacht voor de tentoonstelling Revolusi!, die momenteel te zien is in het Rijksmuseum in Amsterdam. De expositie was volop in het nieuws vanwege het beladen begrip ‘Bersiap’, dat racistisch zou zijn.
Partnerbijdrage
Winnen: maak kans op de FIFA World Cup van LEGO
00:15Winter vol liefde ster-Antine onthult nieuwe liefde: 'Hij geeft me heel veel rust'
00:09Leontien van Moorsel rekent hard af met Chris Woerts na omstreden Tour-uitspraken
20:26Opnames realityserie Wolter Kroes starten binnenkort
16:22Hassan Slaby keert terug in GTST