TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Vijf jaar duurde het onderzoek naar het Nederlandse geweld tijdens de Indonesische onafhankelijkheidsoorlog (1945-1949). Vandaag verschijnt het langverwachte rapport.
Winfried Baijens praat in De strijd om Indonesië met onderzoekers over de uitkomsten. Het onderzoek moet duidelijk maken wat de aard was van het geweld dat de Nederlandse militairen destijds hebben gebruikt, net als de oorzaken en de gevolgen daarvan.
Daarnaast is er een reportage te zien uit Indonesië, waar de bevolking jaarlijks stilstaat bij de gevolgen van deze oorlog. Ook is er aandacht voor de tentoonstelling Revolusi!, die momenteel te zien is in het Rijksmuseum in Amsterdam. De expositie was volop in het nieuws vanwege het beladen begrip ‘Bersiap’, dat racistisch zou zijn.
Televisie- en radiopresentator Bas Westerweel op 62-jarige leeftijd overleden
16:29Zo kun je dit weekend live én gratis naar Max Verstappen op de Nürburgring kijken
14:57Jack van Gelder ontkracht uitspraak over Hélène Hendriks: 'Totaal niet boos'
14:18Erben Wennemars stopt als schaatsanalist bij NOS: 'Kan mijn werk niet meer op de vrije manier doen die ik nastreef'
11:01Marijn Kuipers deelt haar verborgen strijd met boulimia in BNNVARA-documentaire