TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Doet Nederland genoeg om een catastrofe als de Watersnoodramp te voorkomen? Deze vraag beantwoordt Watersnoodjournaal in zijn laatste uitzending.
Herman van der Zandt praat met deskundigen als klimatoloog Aimée Slangen over de gerealiseerde en toekomstige plannen voor de waterveiligheid. Voor 1953 was dit onderwerp een ondergeschoven kindje, maar de ramp maakte eindelijk duidelijk dat de overheid in actie moest komen. Twintig dagen later stelde die de Deltacommissie aan.
Op initiatief van deze ingenieurs begon Nederland aan de bouw van de Deltawerken, waarvan de 9 kilometer lange Oosterscheldekering de grootste is. "Zeeland is veilig", zei toenmalig koningin Beatrix tijdens de opening in 1986. De zeespiegelstijging dreigt roet in het eten te gooien.
Annet Malherbe lyrisch over Rust en Vreugd-collega Arjan Ederveen: 'Die man is een fenomeen op zich'
09:37Emotioneel interview met zus René Karst in Shownieuws: 'Het moeilijkste ooit' (video)
09:15De TV van gisteren: bijna 1,5 miljoen kijkers zien onbegrijpelijke actie in Wie is de Mol?
11:25Jan Lenferink, bedenker en gezicht van talkshow RUR, overleden
11:07'Grote tv-show op komst zonder BN'ers'