TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Doet Nederland genoeg om een catastrofe als de Watersnoodramp te voorkomen? Deze vraag beantwoordt Watersnoodjournaal in zijn laatste uitzending.
Herman van der Zandt praat met deskundigen als klimatoloog Aimée Slangen over de gerealiseerde en toekomstige plannen voor de waterveiligheid. Voor 1953 was dit onderwerp een ondergeschoven kindje, maar de ramp maakte eindelijk duidelijk dat de overheid in actie moest komen. Twintig dagen later stelde die de Deltacommissie aan.
Op initiatief van deze ingenieurs begon Nederland aan de bouw van de Deltawerken, waarvan de 9 kilometer lange Oosterscheldekering de grootste is. "Zeeland is veilig", zei toenmalig koningin Beatrix tijdens de opening in 1986. De zeespiegelstijging dreigt roet in het eten te gooien.
Familie Gillis: Massa Is Kassa binnenkort terug en dit kan je allemaal verwachten
10:08Temptation Island Spanje loopt he-le-maal uit de hand en gast gooit tablet van een berg
08:12De TV van gisteren: De Verraders sluit de aflevering af met ‘zieke plottwist’
20:41Volgers hadden gelijk: Astrid Kersseboom is de verteller van The Passion
19:47Daan Schuurmans als ambitieuze koopman en Malou Gorter als barones in Grand Hotel aan Zee