TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Doet Nederland genoeg om een catastrofe als de Watersnoodramp te voorkomen? Deze vraag beantwoordt Watersnoodjournaal in zijn laatste uitzending.
Herman van der Zandt praat met deskundigen als klimatoloog Aimée Slangen over de gerealiseerde en toekomstige plannen voor de waterveiligheid. Voor 1953 was dit onderwerp een ondergeschoven kindje, maar de ramp maakte eindelijk duidelijk dat de overheid in actie moest komen. Twintig dagen later stelde die de Deltacommissie aan.
Op initiatief van deze ingenieurs begon Nederland aan de bouw van de Deltawerken, waarvan de 9 kilometer lange Oosterscheldekering de grootste is. "Zeeland is veilig", zei toenmalig koningin Beatrix tijdens de opening in 1986. De zeespiegelstijging dreigt roet in het eten te gooien.
Vandaag staat de tweede speelronde in de groepen C en D op het programma van het WK voetbal. Brazilië komt opnieuw in actie, terwijl in groep D de Verenigde Staten en Australië uitmaken wie de perfecte start van het toernooi een vervolg geeft.
Zien: De eerste beelden van de reboot van de serie Fort Alpha
10:19Arjen Lubach strikt Jelka van Houten en Donny Ronny voor zijn nieuwe show Taskmaster
08:14De TV van gisteren: Kijkers schrikken van ‘ongepaste’ opmerking Sayf in De Bondgenoten
08:05Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, Jumanji