TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Tijdens de Holocaust is zo'n driekwart van de Joodse bevolking van Amsterdam vermoord. Voor ongeveer 48.000 van hen begon de reis naar het vernietigingskamp in een oer-Amsterdams transportmiddel: de tram. Ook Anne Frank en haar familie werden na de inval in het Achterhuis per tram afgevoerd.
Willy Lindwer en Guus Luijters schreven het boek Verdwenen Stad over de bedenkelijke rol van vervoerbedrijf GVB, dat tijdens de Duitse bezetting collaboreerde met de nazi's.
In deze gelijknamige documentaire rijden de auteurs door Amsterdam met de originele tram die destijds voor het transport werd ingezet. Onderweg komen ze langs 'schuldige plekken' als de Hollandse Schouwburg, en horen ze verhalen van getuigen die het Jodentransport als kind zelf hebben meegemaakt.
NPO Doc: Verdwenen Stad is op maandag 3 februari 2025 om 22:20 uur te zien op NPO 2.
De Frogers pakken opnieuw hun koffers, maar dit keer blijven de tenten en campers thuis. In het nieuwe seizoen De Frogers: Groeten uit… verruilt de familie de Engelse camping voor een gezellige slaapboerderij in het Duitse Zwarte Woud.
Omroep MAX-programma Het Dorp keert terug op de buis
10:43Dit programma vervangt Help, Mijn Man Is Klusser! op RTL 4
10:00Jurre Geluk over het presenteren van Niet Klein te Krijgen: 'Ik wilde geen ramptoerist zijn'
09:26Video: Kees Tol reageert op ontevreden koppel uit vtwonen: ‘Ze krijgen geen nieuwe make-over’
08:00Carlo Boszhard had een mooi gesprek met Loretta Schrijver over The Masked Singer