TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Vrijwel iedere kunstenaar heeft een muze, zo ook architect en meubelmaker Gerrit Rietveld. In 1924 leerde hij binnenhuisarchitecte Truus Schröder kennen, toen zij hem de opdracht gaf een huis voor haar te bouwen. Dit leidde niet alleen tot een samenwerking, maar ook tot een intieme relatie.
Uiteindelijk heeft Schröder ruim zestig jaar in het Utrechtse Rietveld Schröderhuis gewoond. Een periode die veel langer is dan Rietveld voor ogen had, want hij vond vijftig jaar ruim voldoende. Desondanks bestaat het Rietveld Schröderhuis inmiddels twee keer zolang.
In Nu Te Zien! bekijkt Marc de Beyer, directeur van Teylers Museum, hoe Rietveld het huis verdeelde in lijnen en in de primaire kleuren rood, blauw en geel, aangevuld met zwart, grijs en wit.
Deze aflevering van Nu Te Zien! is op woensdag 21 augustus om 21:20 uur te zien bij AVROTROS op NPO 2.
Voetbalfans kunnen woensdagavond hun hart ophalen. Met Cristiano Ronaldo, Harry Kane, Jude Bellingham en Luka Modric verschijnen meerdere wereldsterren op het veld tijdens de vierde speeldag van het WK voetbal 2026.
Terugkijken: Lionel Messi dolt Algerije met prachtige hattrick tijdens WK voetbal
09:22De eerste beelden van de nieuwe Netflix-serie De Eetclub zijn verschenen
09:05Oh nee: dit is waarom De Bondgenoten woensdag pas om 22:00 uur te zien is
08:44De TV van gisteren: De Bondgenoten-kijkers vellen eerste oordeel over nieuwe bewoners
06:47Vanavond op TV: Dertigers, De dag dat ..., Legally Blonde 2: Red, White & Blonde