TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Vrijwel iedere kunstenaar heeft een muze, zo ook architect en meubelmaker Gerrit Rietveld. In 1924 leerde hij binnenhuisarchitecte Truus Schröder kennen, toen zij hem de opdracht gaf een huis voor haar te bouwen. Dit leidde niet alleen tot een samenwerking, maar ook tot een intieme relatie.
Uiteindelijk heeft Schröder ruim zestig jaar in het Utrechtse Rietveld Schröderhuis gewoond. Een periode die veel langer is dan Rietveld voor ogen had, want hij vond vijftig jaar ruim voldoende. Desondanks bestaat het Rietveld Schröderhuis inmiddels twee keer zolang.
In Nu Te Zien! bekijkt Marc de Beyer, directeur van Teylers Museum, hoe Rietveld het huis verdeelde in lijnen en in de primaire kleuren rood, blauw en geel, aangevuld met zwart, grijs en wit.
Deze aflevering van Nu Te Zien! is op woensdag 21 augustus om 21:20 uur te zien bij AVROTROS op NPO 2.
Zo loopt de 33e cyclus van De Bondgenoten af volgens de geruchten
13:10Zo gaat KRO-NCRV om met de uitgestelde aflevering van De Slimste Mens
12:25Dit zijn de finalisten van Make Up Your Mind 2026
12:05Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
11:39Scrooge Live keert terug en strijkt neer in deze plaats