TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Eind negentiende eeuw bruiste het in Groningen. De stad groeide en kreeg een nieuwe station, een nieuwe schouwburg en het Groninger Museum. Zes studenten organiseerden daar een aantal opzienbarende tentoonstellingen, waaronder een rond Vincent van Gogh, die een paar jaar daarvoor was overleden.
128 werken van hem waren er te zien, hoofdzakelijk uit de collectie van zijn schoonzus Johanna. Hij was destijds nog vrij onbekend. Het Groninger Museum blikt terug met de expositie Hoe Van Gogh naar Groningen kwam.
Daarin werk van de oude meester zelf, maar ook van schilders uit diens tijd, zoals Jan Toorop en Henri Toulouse-Lautrec. Directeur Marc de Beyer van het Teylers Museum neemt in de eerste Nu te Zien! van dit seizoen een kijkje bij de Groningse collega's.
Deze aflevering van Nu te Zien! is op zaterdag 11 januari 2025 om 21:15 uur te zien op NPO 2.
Partnerbijdrage
Gerard Joling (65) ziet derde seizoen Only Joling niet zitten: 'Denk dat de mensen het ook wel zat zijn'
22:14Tokkies bevestigen overlijden van vader Gerrie Ruijmgaart: 'Respecteer onze rust'
21:49Dit zijn de finalisten van Wie is de Mol? 2026
11:35Zo reageren Mercedes én haar vader op de ruzie tussen Salar en Roland in De Bondgenoten
11:05BABS Soraya blikt terug op haar MAFS-ceremonie met Sandra en Rob: 'Paniek'