TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Sir David Attenborough blaast vandaag honderd kaarsjes uit. Dat eeuwfeest van de bekendste natuurfilmer ter wereld wordt gevierd met zijn laatste film Ocean.
Ocean is een natuurdocumentaire over de schoonheid van de oceanen, maar ook over de bedreigingen zoals overbevissing en klimaatverandering. De eerste beelden zijn gruwelijk: schildpadden en dolfijnen die vast komen te zitten in netten en koraal waarvan een groot deel is verbleekt.
David Attenborough sombert niet alleen, hij biedt ook hoop: 'Waar de oceaan tijd krijgt, herstelt de onderwaterwereld sneller dan we durfden hopen.'
Attenborough zocht in zijn jeugd al naar libellen, slangen en fossielen, toch werd hij bij toeval natuuricoon. Hij viel in toen een presentator ziek was en de rest is geschiedenis.
Ocean with David Attenborough is op vrijdag 8 mei 2026 om 19:30 uur te zien op National Geographic.
Oh, yes! Eindelijk is het nieuwe seizoen van Signora Volpe te zien bij BBC NL
08:32Deze artiesten treden op tijdens de eerste editie van Nationale Lichtjesavond
07:54Het is officieel: Caroline en Arie uit B&B Vol Liefde hebben verkering
07:53De TV van gisteren: ‘Verdwenen’ Monique zorgt voor ergernis bij De Hanslers-kijkers
07:00GTST Spoilers - maandag 5 t/m donderdag 8 oktober 2026