TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Op zijn reis door Noord- en Zuid-Amerika komt Waldemar Torenstra terecht in het gebied waar twee oude werelden elkaar raken: die van de Azteken en de Maya’s. De Azteken leefden van 1325 tot 1521 in Centraal-Mexico, vooral rond het huidige Mexico-Stad.
De Maya’s waren van ongeveer 250 tot 900 na Christus op het schiereiland Yucatán gevestigd. In Ondersteboven van de Amerika’s ontmoet Torenstra de Nederlandse onderzoeker Ruud van Akkeren. Hij doet onderzoek naar de nakomelingen van de Maya’s en vertelt over opstand tegen de vrijhandelsverdragen met Amerika.
In de bossen van Yucatán maakt Torenstra een toer met archeoloog Roman. Hij legt uit dat nieuwe technologie duidelijk maakt dat de wereld van dit inheemse volk veel groter was dan ooit werd gedacht.
Verklapt Merel Ek hier stiekem de winnaar van Het Perfecte Plaatje 2026?
10:00Joep van Deudekom: 'Dit is de relevantste talkshow van dit moment'
09:43Mart Hoogkamer reageert op alle reacties na optreden bij Eva Jinek: 'Het voelde magisch'
09:38Marjolein raakt De Bondgenoten-kijkers met aangrijpend levensverhaal
09:15Yvon Jaspers voorlopig uit de running: 'Wacht op een operatie'