TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
John van den Heuvel spoort ook in dit nieuwe seizoen van Ontvoerd weer kinderen op die door een ouder onrechtmatig zijn meegenomen naar het buitenland.
Het probleem groeit momenteel snel. In 2025 waren 270 kinderen slachtoffer van een ontvoering door hun vader of moeder, blijkt uit cijfers van het Centrum Internationale Kinderontvoering. In 2024 lag dat aantal op tweehonderd.
Volgens het centrum weet de dader vaak niet dat het meenemen van het kind strafbaar is als de andere ouder geen toestemming geeft. De ontvoerders nemen hun kinderen mee naar plekken over de hele wereld. “We waren afgelopen dertien jaar op bijna alle continenten”, liet de Van den Heuvel weten op sociale media. “En we zagen van dichtbij hoezeer de emoties kunnen oplopen bij kinderen en ouders.”
Ontvoerd is vanaf 31 augustus 2026 iedere maandag om 20:30 uur te zien op RTL 5.
Peter Pannekoek blikt terug op Gouden Televizier-Ring Gala 2026: 'Op deze grap verheugde ik me echt'
14:15Over Mijn Lijk-Koen voltooit marathon na halfzijdige verlamming
13:14Monica Geuze en Valerio Zeno blazen oud tv-programma nieuw leven in
11:27Wordt Hans Kesting dan misschien de nieuwe Sinterklaas? Paul de Leeuw reageert
10:05Expeditie Robinson 2026: dit zijn de deelnemers