TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Maandag zal de uitzending van Op1 een tikkeltje anders zijn dan kijkers gewend zijn. In plaats van de studio, wordt er uitgezonden vanuit een vluchtelingenkamp in Ede.
Met de speciale uitzending vanuit opvanglocatie Harskamp wil de talkshow “laten zien hoe opvang van vluchtelingen er daadwerkelijk uitziet.” Dat laat de redactie via omroep BNNVARA weten. In de uitzending komen onder meer Oekraïense vluchtelingen aan het woord die nu in Harskamp zitten.
“Er heersen veel vooroordelen over de opvang van vluchtelingen in Nederland in het algemeen en ook over Oekraïners, zeker ook in relatie tot de krappe woningmarkt,” zegt een woordvoerder. “Wij willen laten zien hoe zo’n opvang er daadwerkelijk uitziet, hoe het is om daar te leven, zonder dat je weet hoe lang je zo moet leven. Wat doe je de hele dag en hoe houd je perspectief?”
Ook komen er Oekraïense vluchtelingen aan het woord die zijn geselecteerd na research door de redactie. “Ze spreken Engels, ze krijgen geen mediatraining voor zover bekend en worden begeleid door onze redacteuren die dit normaal ook doen en door gastvrouwen,” meldt BNNVARA.
Nadia Moussaid en Hugo Logtenberg nemen de presentatie voor hun rekening en praten met onder andere de burgemeester van Ede René Verhulst. Hij zal vertellen over de gevolgen die de opvang heeft in de kleine gemeenschap die in Harskamp woont. Het is volgens BNNVARA “zeer uitzonderlijk” dat een live tv-uitzending wordt toegelaten in een Nederlands vluchtelingenkamp.
Op1 is maandag om 22:37 uur te zien op NPO1.
Merel Ek bij Vandaag Inside: 'Borstvoeding geven is niet zo makkelijk als het lijkt'
13:49Nieuwe serie Rust en Vreugd met Annet Malherbe is vanaf dan te zien
13:28Dit programma vervangt We Zijn Er Bijna! op NPO1
12:47Zo eert Tijd voor MAX Joke Bruijs
12:10Johan Derksen: 'Koninklijke familie, stop met dat lullige gezwaai'