TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Maandag zal de uitzending van Op1 een tikkeltje anders zijn dan kijkers gewend zijn. In plaats van de studio, wordt er uitgezonden vanuit een vluchtelingenkamp in Ede.
Met de speciale uitzending vanuit opvanglocatie Harskamp wil de talkshow “laten zien hoe opvang van vluchtelingen er daadwerkelijk uitziet.” Dat laat de redactie via omroep BNNVARA weten. In de uitzending komen onder meer Oekraïense vluchtelingen aan het woord die nu in Harskamp zitten.
“Er heersen veel vooroordelen over de opvang van vluchtelingen in Nederland in het algemeen en ook over Oekraïners, zeker ook in relatie tot de krappe woningmarkt,” zegt een woordvoerder. “Wij willen laten zien hoe zo’n opvang er daadwerkelijk uitziet, hoe het is om daar te leven, zonder dat je weet hoe lang je zo moet leven. Wat doe je de hele dag en hoe houd je perspectief?”
Ook komen er Oekraïense vluchtelingen aan het woord die zijn geselecteerd na research door de redactie. “Ze spreken Engels, ze krijgen geen mediatraining voor zover bekend en worden begeleid door onze redacteuren die dit normaal ook doen en door gastvrouwen,” meldt BNNVARA.
Nadia Moussaid en Hugo Logtenberg nemen de presentatie voor hun rekening en praten met onder andere de burgemeester van Ede René Verhulst. Hij zal vertellen over de gevolgen die de opvang heeft in de kleine gemeenschap die in Harskamp woont. Het is volgens BNNVARA “zeer uitzonderlijk” dat een live tv-uitzending wordt toegelaten in een Nederlands vluchtelingenkamp.
Op1 is maandag om 22:37 uur te zien op NPO1.
De TV van gisteren: Make Up Your Mind houdt het goud in handen op noodlijdende zaterdagavond
06:47Vanavond op TV: Dwars door de Pyreneeën, vtwonen weer verliefd op je huis, Norbit
11:14B&B Vol Liefde-Arie geeft korte liefdesupdate nu hij samen met Caroline in Spanje is
10:37(Oud-GTST)-Acteur Alkan Cöklü wordt voor het eerst vader
10:07Fred uit B&B Vol Liefde stelt nieuwe liefde Jenny voor: 'Ze maakt het leven mooier'