TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Mineralen zijn tegenwoordig heel populair. Ze zouden namelijk, volgens diverse webshops., helpen voor (zelf)liefde, vruchtbaarheid en empathie. Maar waar komen deze mineralen eigenlijk vandaan?
Om daar wat meer over te leren, reist Fons Hendriks in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen Radar af naar Madagaskar, een van de grootste exporteurs van rozenkwarts. Daar stuit hij op schokkende omstandigheden: arbeiders, waaronder kinderen, werken zeven dagen per week in mijnen en werkplaatsen voor een schamele 1 à 2 dollar per dag. Zonder bescherming, zonder rechten.
De stenen worden vervolgens naar China verscheept, waar ze worden gepolijst en verwerkt in beautyproducten, en voor torenhoge prijzen verkocht in Europese webshops en winkels.
Met deze reportage wil Radar niet alleen consumenten en verkopers waarschuwen, maar ook de politiek aansporen om in te grijpen. De handel in deze edelstenen vindt namelijk grotendeels plaats in landen zonder arbeidsbescherming, waardoor uitbuiting aan de orde van de dag is.
Radar is vanaf 10 februari 2025 iedere maandag om 20:25 uur te zien bij AVROTROS op NPO 2.
Hoe gaat het nu met Erica Terpstra?
10:45Zien: Frank Dane terug op de radio en vertelt over het overlijden van zijn broer Robert Jensen
10:30Mathilde uit URK! leerde nieuwe vriend Davy 'per ongeluk' kennen op Tinder
09:01Dramaserie Bodem krijgt een derde seizoen
08:29Wanneer is de finale van The Winner Takes It All te zien?