TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Mineralen zijn tegenwoordig heel populair. Ze zouden namelijk, volgens diverse webshops., helpen voor (zelf)liefde, vruchtbaarheid en empathie. Maar waar komen deze mineralen eigenlijk vandaan?
Om daar wat meer over te leren, reist Fons Hendriks in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen Radar af naar Madagaskar, een van de grootste exporteurs van rozenkwarts. Daar stuit hij op schokkende omstandigheden: arbeiders, waaronder kinderen, werken zeven dagen per week in mijnen en werkplaatsen voor een schamele 1 à 2 dollar per dag. Zonder bescherming, zonder rechten.
De stenen worden vervolgens naar China verscheept, waar ze worden gepolijst en verwerkt in beautyproducten, en voor torenhoge prijzen verkocht in Europese webshops en winkels.
Met deze reportage wil Radar niet alleen consumenten en verkopers waarschuwen, maar ook de politiek aansporen om in te grijpen. De handel in deze edelstenen vindt namelijk grotendeels plaats in landen zonder arbeidsbescherming, waardoor uitbuiting aan de orde van de dag is.
Radar is vanaf 10 februari 2025 iedere maandag om 20:25 uur te zien bij AVROTROS op NPO 2.
Vandaag staat in het teken van twee grote WK-favorieten. Zowel Argentinië als Frankrijk komt in actie, terwijl Noorwegen en Senegal elkaar treffen in een duel dat belangrijk kan worden voor de strijd om de volgende ronde.
Merel Westrik wordt de nieuwe presentatrice van Project Rembrandt
11:15Peter Jan Rens heeft beroerte gehad: zo gaat het nu met hem
10:29De Bauers, een Nieuwe Fase van start op NPO1, dit is wanneer
09:34Van Onschatbare Waarde is vanaf deze dag terug op tv
09:10Waar en wanneer zie je het SKS Skûtsjesilen 2026 op tv?