TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Mineralen zijn tegenwoordig heel populair. Ze zouden namelijk, volgens diverse webshops., helpen voor (zelf)liefde, vruchtbaarheid en empathie. Maar waar komen deze mineralen eigenlijk vandaan?
Om daar wat meer over te leren, reist Fons Hendriks in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen Radar af naar Madagaskar, een van de grootste exporteurs van rozenkwarts. Daar stuit hij op schokkende omstandigheden: arbeiders, waaronder kinderen, werken zeven dagen per week in mijnen en werkplaatsen voor een schamele 1 à 2 dollar per dag. Zonder bescherming, zonder rechten.
De stenen worden vervolgens naar China verscheept, waar ze worden gepolijst en verwerkt in beautyproducten, en voor torenhoge prijzen verkocht in Europese webshops en winkels.
Met deze reportage wil Radar niet alleen consumenten en verkopers waarschuwen, maar ook de politiek aansporen om in te grijpen. De handel in deze edelstenen vindt namelijk grotendeels plaats in landen zonder arbeidsbescherming, waardoor uitbuiting aan de orde van de dag is.
Radar is vanaf 10 februari 2025 iedere maandag om 20:25 uur te zien bij AVROTROS op NPO 2.
Partnerbijdrage
Dries Roelvink springt in de bres voor Dave en Donny in Vandaag Inside
10:47Yvonne Coldeweijer maakt alsnog show voor Talpa, eerste aflevering nu al te zien
10:22Patricia Paay keert terug op tv met realityserie
10:00Buddy Vedder grapt: 'In zekere zin heeft Jamai zijn carrière aan mij te danken'
10:00Hélène Hendriks blikt vooruit op De Staatsloterij Show: 'Dit is levensgroot apenkooien'