TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Nederland zag zichzelf eeuwenlang als een voorbeeldige kolonisator die het beste voorhad met Nederlands-Indië. De koloniale periode ging echter gepaard met onderdrukking en ongelijkheid. Simone Weimans sluit de serie Simone en de Roofstaat af in Indonesië, waar ze Bonnie Triyana ontmoet. Deze in Java geboren geschiedkundige en politicus vertelt dat de kolonisators weliswaar zijn verdwenen, maar dat er nog volop sporen zijn van ongelijkheid en koloniaal denken.
Weimans neemt een kijkje op de markt van Rangkasbitung op Java, in de Chinese wijk Glodok in Jakarta en in het arme dorp Kampung Tongkol, dat door de Indonesische overheid met ontruiming werd bedreigd. Op al deze plekken ziet ze hoe het bewogen en vaak gewelddadige verleden doorwerkt in het heden.
Simone en de Roofstaat is op donderdag 23 april 2026 om 20:25 uur te zien op NPO 2.
Afgelopen januari draaide de Nederlandse feelgoodfilm Hond & Ik nog in de bioscoop, maar je kunt 'm nu al thuis op de bank streamen!
Debbie & Paul uit B&B Vol Liefde 2023 keren terug op televisie (en wel in dit programma)
10:25Max Terpstra belaagd door boze keukenboer in Kassa: 'Ik moet je gigantisch op je bek slaan eigenlijk'
10:05MAFS gemist? Bekijk het huwelijk van Nick en Joyce
10:00Guy Clemens vertelt over zijn rol in derde seizoen Dag & Nacht: 'Lasse is soms te aardig'
09:53Terugkijken: huwelijk Domenik en Ferenc in Married at First Sight
Een groep van 47 samoerai wil in 47 Ronin wraak op de man die hun meester heeft gedood.
