TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Voor veel Nederlanders is de koloniale geschiedenis van ons land een minder fraai hoofdstuk, dat al lang geleden is afgesloten. In de nieuwe documentaireserie Simone en de Roofstaat laat Simone Weimans zien dat de realiteit anders is. Met het boek Roofstaat: Wat iedere Nederlander moet weten van Ewald Vanvugt als leidraad gaat de NOS Journaal-presentator op bezoek in vier oud-koloniën.
Daar ontdekt ze hoe het koloniale verleden nog altijd doorwerkt in het hedendaagse leven van de lokale bevolking. In aflevering 1 is Simone Weimans in New York, de plek waar in de jaren 1620 de Nederlandse kolonie Nieuw-Amsterdam werd gesticht. Ze ontmoet er onder anderen chief Mann, die vertelt over het bloedige optreden van de kolonisten tegen de oorspronkelijke bewoners.
Simone en de Roofstaat is vanaf 2 april 2026 iedere donderdag om 20:25 uur te zien op NPO 2.
Zal het in dit nieuwe seizoen van Postcode Loterij Eén tegen 100 weer iemand lukken om met een lekker bedrag naar huis te gaan? Caroline Tensen hoopt op het beste.
De TV van gisteren: Derde seizoen te veel? Finale Wie Is de Mol? scoort historisch laag
12:08Hélène Hendriks bedankt voor RTL en blijft nog zeker vijf jaar bij Talpa
11:52Big Brother-ster duikt als kandidaat op in Kopen Zonder Kijken
11:02Raymond Mens trekt boetekleed aan na 'misverstand' over vriend in Vandaag Inside
10:03Johan Derksen verdedigt bron in VI na statement RTL over 'stemmingmakerij' Renze Klamer maakt veel los