TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Was de Industriële Revolutie er niet geweest, dan had nooit iemand van een trein, tunnel of computer gehoord. We mogen deze periode dus dankbaar zijn en daarom zet Smoke and Steel: Secrets of the Modern World de spectaculairste bouwprestaties wereldwijd in de schijnwerpers.
De documentaireserie start met de Thames Tunnel in Engeland, gebouwd in de negentiende eeuw, en de allereerste computer ooit, ontwikkeld aan de hand van een geprogrammeerde weefmachine uit 1790.
Maar de eerste aflevering houdt het ook dicht bij huis. Onder de rook van Haarlem staat namelijk de grootste stoommachine ter wereld: het gemaal De Cruquius. Voor Nederland betekende deze kolos uit 1849, gebouwd om het Haarlemmermeer droog te leggen, de start van de Industriële Revolutie.
Moeder Mary geeft update over Marco Borsato: 'Blije man'
06:47Vanavond op TV: Alpha 00, Moordfeest, Morning Glory
09:10De TV van gisteren: The voice of Holland keert terug met 1,8 miljoen kijkers
08:39Makers Flikken Rotterdam zoeken met spoed donkere bus voor opnames
08:33Beau kondigt nieuwe docuserie aan en zoekt jongeren in jeugdzorg