TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Was de Industriële Revolutie er niet geweest, dan had nooit iemand van een trein, tunnel of computer gehoord. We mogen deze periode dus dankbaar zijn en daarom zet Smoke and Steel: Secrets of the Modern World de spectaculairste bouwprestaties wereldwijd in de schijnwerpers.
De documentaireserie start met de Thames Tunnel in Engeland, gebouwd in de negentiende eeuw, en de allereerste computer ooit, ontwikkeld aan de hand van een geprogrammeerde weefmachine uit 1790.
Maar de eerste aflevering houdt het ook dicht bij huis. Onder de rook van Haarlem staat namelijk de grootste stoommachine ter wereld: het gemaal De Cruquius. Voor Nederland betekende deze kolos uit 1849, gebouwd om het Haarlemmermeer droog te leggen, de start van de Industriële Revolutie.
Terugkijken: Jamai imponeert Maestro-kijkers opnieuw
09:48Deze Winter Vol Liefde-deelneemster komt je wellicht bekend voor
09:20Zien: Oos Kesbeke reageert op Expeditie Robinson-winst Camiel
09:01Monique Hansler briest: 'Mijn neus, dat ga ik echt niet doen'
08:13De TV van gisteren: veel kritiek op finale Expeditie Robinson, bekijk de reacties