TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Was de Industriële Revolutie er niet geweest, dan had nooit iemand van een trein, tunnel of computer gehoord. We mogen deze periode dus dankbaar zijn en daarom zet Smoke and Steel: Secrets of the Modern World de spectaculairste bouwprestaties wereldwijd in de schijnwerpers.
De documentaireserie start met de Thames Tunnel in Engeland, gebouwd in de negentiende eeuw, en de allereerste computer ooit, ontwikkeld aan de hand van een geprogrammeerde weefmachine uit 1790.
Maar de eerste aflevering houdt het ook dicht bij huis. Onder de rook van Haarlem staat namelijk de grootste stoommachine ter wereld: het gemaal De Cruquius. Voor Nederland betekende deze kolos uit 1849, gebouwd om het Haarlemmermeer droog te leggen, de start van de Industriële Revolutie.
Zal het in dit nieuwe seizoen van Postcode Loterij Eén tegen 100 weer iemand lukken om met een lekker bedrag naar huis te gaan? Caroline Tensen hoopt op het beste.
De TV van gisteren: Derde seizoen te veel? Finale Wie Is de Mol? scoort historisch laag
12:08Hélène Hendriks bedankt voor RTL en blijft nog zeker vijf jaar bij Talpa
11:52Big Brother-ster duikt als kandidaat op in Kopen Zonder Kijken
11:02Raymond Mens trekt boetekleed aan na 'misverstand' over vriend in Vandaag Inside
10:03Johan Derksen verdedigt bron in VI na statement RTL over 'stemmingmakerij' Renze Klamer maakt veel los