TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
“De mensen die ik ontmoet zijn vaak beschadigde mensen met een randje”, zegt presentator Bert van Leeuwen over Soep, Sores en Soelaas, waarin hij de rafelranden van de samenleving opzoekt. “Maar hoe fijn is het om hun mooie en waardevolle kant te belichten.”
In dit nieuwe seizoen gaat Bert naar een werkvoorzieningsplek in een Utrechtse loods. Daar zijn allerlei bezigheden zoals houtbewerking en koken, onder het toeziend oog van werkbegeleiders van het Leger des Heils.
In de eerste aflevering maakt Bert kennis met Sidney die door zijn verstandelijke beperking moeilijk een baan kan vinden. Zijn droom is bekende Nederlander worden. John is de vaste schilder van de loods. Hij heeft in het verleden verkeerde dingen gedaan en wil zijn leven beteren.
Bert heeft verschillende favoriete fragmenten uit de afgelopen seizoenen. Zoals de ontmoeting met Sander, die na een jeugd vol drugs en criminaliteit de liefde vond bij Jessie. “Ze vertelde Sander dat ze in hem iemand anders zag dan wie hij toen was. Hij besefte dat hij moest stoppen met de drugs.” Nu werkt hij als ervaringsdeskundige bij het Leger des Heils.
En Maartje, die als kind in verschillende tehuizen terechtkwam en dakloos werd. Nu haalt ze als straatmuzikant veel vreugde uit muziek. “Maar haar gitaar was nodig aan vervanging toe. Ik mocht haar te verrassen met een nieuw exemplaar.”
Deze eerste aflevering van Soep, Sores en Soelaas zie je op maandag 9 september vanaf 16:25 uur bij EO op NPO 1.
Jan Versteegh geeft kijkje achter de schermen bij De Bondgenoten
14:11Baantjer-acteur Piet Kamerman (Lowietje) overleden
13:46Videoland gaat het concert van Yves Berendse live uitzenden
13:21Kijkers raken niet uitgepraat over Josylvio in De Verraders
12:48Gemist op SBS6 dit weekend: gillende Eveline Stallaart, ontklede Peter Gillis en knikkerkussers