TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
‘Hoe zat het nu eigenlijk met opa en oma in de oorlog?’ vragen veel volwassenen van nu zich af. Helaas zijn hun grootouders niet altijd meer in staat om hun oorlogsverhalen te delen. In Sporen van Oorlog gaat Dolores Leeuwin met hun kleinkinderen op een historische persoonlijke ontdekkingsreis.
Ze begint met Juliette, de kleindochter van Wim Aloserij. Haar opa was krijgsgevangene van de Duitsers, aan boord van de Cap Arcona. Op 3 mei 1945 bombardeerden de Britten het enorme schip. Van de vijfduizend opvarenden overleefden slechts driehonderd het bombardement.
Opa Wim was een van hen, en hoewel de Amsterdammer een groot verhalenverteller was, zweeg hij over de ontberingen van de Cap Arcona. Juliette wil haar opa na zijn dood in 2018 toch nog beter begrijpen.
Partnerbijdrage
Videoland-reeks Máxima lanceert spin-off: 'Mabel & Margarita'
10:58Gert Verhulst heeft plannen voor eigen tv-zender: 'Jeugddroom'
10:42Najib en Niama Amhali zinspelen op eigen realityserie: 'Om het échte verhaal te vertellen'
10:23Glennis Grace over rel rond Sleepers: 'Hoop op nieuw seizoen'
10:18Ophef bij Vandaag inside over BBB-crisis: Derksen steunt Mona Keijzer