TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De sporthistorie telt slechts twee Nederlandse Tourwinnaars en die zeges zijn alweer even geleden. Jan Janssen bracht het geel naar Parijs in 1968, Joop Zoetemelk in 1980. Wanneer winnen ‘we’ de Tour de France weer eens? Dat onderzoekt Gregory Sedoc deze week.
Hij gaat namelijk in deze aflevering van Sportlab Sedoc te rade bij ervaringsdeskundige Zoetemelk, die al jaren in Frankrijk woont. De nu 75-jarige oud-renner weet nog precies wat hem 42 jaar geleden aan de zege hielp.
Recenter was de vaderlandse wielerhoop gevestigd op Tom Dumoulin. Na zijn eindzege in de Giro d’Italia leek Tourwinst een kwestie van tijd, maar vooralsnog is het hem niet gelukt. Hoe kan dat? Zoals gebruikelijk doet Sedoc ook wat wetenschappelijke tests. Zo wordt onder meer duidelijk welke fiets het geschiktst is voor de beklimming van Alpe d’Huez.
Partnerbijdrage
Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op donderdag
09:08De TV van gisteren: kijkers gaan los over uitzwaaiwedstrijd van Oranje en Wilhelmus door SERA
06:47Vanavond op TV: Daten in het dorp op Texel, Daar gaan ze weer, Challengers
20:41Peter Pannekoek eerste gast in laatste seizoen VPRO Zomergasten
17:30Nieuw seizoen van Kamp van Koningsbrugge op komst