TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Toen de Koninklijke Hoogovens in 1918 werd opgericht, telde Nederland nog geen zeven miljoen inwoners. Inmiddels zijn dat er ruim tweeënhalf keer zoveel. De staalfabriek, nu Tata Steel geheten, staat dicht op de duinen en de woonwijken van Wijk aan Zee, Beverwijk en IJmuiden.
Door de uitstoot van de fabriek maken omwonenden zich ongerust over hun gezondheid. Volgens onderzoek van het RIVM is dat niet onterecht. Tegelijkertijd vinden veel bewoners Tata Steel van levensbelang voor de streek, waar sommige families al vele generaties hun inkomen danken aan de staalfabriek.
De nieuwe documentaireserie Staal laat zien hoe bewoners in de IJmond lijnrecht tegenover elkaar staan, terwijl de fabriek zelf worstelt met de dreiging van reorganisaties en rechtszaken.
Vanavond op TV: After the flood, Flikken Gent, Verliefd op Ibiza
12:23Video: Monique Hansler opent haar Boutique Tammies
12:18Video: B&B Vol Liefde-Jean-Paul brengt zomerhit uit met De Havenzangers
11:43B&B Vol Liefde-Ingrid weigerde opdracht tijdens special: 'Nee, dat ga ik lekker niet doen'
11:07Stemmen van Beste Zangers 2026 komen voor het eerst samen in nieuwe leader