TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Voor plant- en diersoorten die met uitsterven zijn bedreigd, is er nog hoop. Dat blijkt in dit tweede seizoen van Terug in het Wild waarin Menno Bentveld opnieuw laat zien hoe Europese landen hun best doen om het uitsterven tegen te gaan.
Klimaatverandering en de mens zijn de grootste bedreiging voor dieren en planten. Dat geldt ook voor de eland, die gedijt bij drassigheid en koude, natte zomers, die er niet altijd meer zijn. In Zweden is het zoogdier - de grootste hertensoort - enorm populair sinds inwoners de dieren via een webcam van de publieke omroep kunnen volgen. Overigens ziet het ernaar uit dat de eland langzaam weer naar Nederland komt. Dat is voor het eerst sinds de elfde eeuw. In Duitsland komen de planteneters inmiddels alweer voor.
En in Schotland zijn er zorgen om de wilde kat, die nog maar nauwelijks voorkomt. Minder leefgebied, ziektes, verkeer en de opmars van de huiskat zonder ‘wilde’ genen zijn hier de oorzaken van. Om de wilde kat te behouden, heeft Schotland een fokprogramma ontwikkeld. Inmiddels zijn er al kittens geboren. Na een uitgebreide screening worden de dieren naar alle waarschijnlijkheid komende zomer vrijgelaten in de Cairngorms, in de Schotse Hooglanden. Het is de bedoeling dat Schotten, boeren, landeigenaren en katteneigenaren allemaal hun best doen om de wilde katten zoveel mogelijk overlevingskans te bieden.
Kritiek op derde seizoen Woeste Grond: 'Onrealistisch en slecht in elkaar gezet'
11:01Wanneer is de finale van Maestro op televisie te zien?
10:18Terugkijken: Monique pakt Denise keihard aan in slotaflevering De Hanslers
10:09Videoland maakt docuserie over hiphopcollectief New Wave
09:17Dit programma vervangt Steenrijk, Straatarm op SBS6