TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Voor plant- en diersoorten die met uitsterven zijn bedreigd, is er nog hoop. Dat blijkt in dit tweede seizoen van Terug in het Wild waarin Menno Bentveld opnieuw laat zien hoe Europese landen hun best doen om het uitsterven tegen te gaan.
Klimaatverandering en de mens zijn de grootste bedreiging voor dieren en planten. Dat geldt ook voor de eland, die gedijt bij drassigheid en koude, natte zomers, die er niet altijd meer zijn. In Zweden is het zoogdier - de grootste hertensoort - enorm populair sinds inwoners de dieren via een webcam van de publieke omroep kunnen volgen. Overigens ziet het ernaar uit dat de eland langzaam weer naar Nederland komt. Dat is voor het eerst sinds de elfde eeuw. In Duitsland komen de planteneters inmiddels alweer voor.
En in Schotland zijn er zorgen om de wilde kat, die nog maar nauwelijks voorkomt. Minder leefgebied, ziektes, verkeer en de opmars van de huiskat zonder ‘wilde’ genen zijn hier de oorzaken van. Om de wilde kat te behouden, heeft Schotland een fokprogramma ontwikkeld. Inmiddels zijn er al kittens geboren. Na een uitgebreide screening worden de dieren naar alle waarschijnlijkheid komende zomer vrijgelaten in de Cairngorms, in de Schotse Hooglanden. Het is de bedoeling dat Schotten, boeren, landeigenaren en katteneigenaren allemaal hun best doen om de wilde katten zoveel mogelijk overlevingskans te bieden.
Noord-Macedonië keert na vijf jaar terug op Eurovisie Songfestival
14:27Marieke Elsinga (39) gewond bij opnames Qmusic challenge na botsing met drone
11:02Wanneer is de reünie van De Bachelorette op Videoland te zien?
09:13John van den Heuvel doet onthulling in nieuwe Videoland Original: topcrimineel Bolle Jos was bijna gepakt
08:11Presentatrice Hila Noorzai bevallen van een zoontje