TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het Markiezenhof in Bergen op Zoom is het oudste stadspaleis van Nederland en doet dienst als museum. Een mooie locatie voor deze eerder uitgezonden aflevering van Tussen Kunst en Kitsch.
Toch is het niet het paleis dat de aandacht trekt, maar de bijzondere voorwerpen die de bezoekers hebben meegenomen. Zo is expert Kitty Laméris onder de indruk van een tegeltableau van uitzonderlijke kwaliteit dat Mozes verbeeldt. Haar collega Pieter Jorissen raakt niet uitgepraat over een schilderij van Victor Eeckhout, een Belgische kunstenaar die gefascineerd was door het Midden-Oosten.
Verder komen er nog een ring, een Chinese kop en schotel en oude speeldoos op tafel. Dit laatste voorwerp staat tegenwoordig als decoratie in een winkeltje met antiek en curiosa. (HH)
Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op maandag
10:37Gerard Joling samen met Jutta Leerdam te zien in nieuwe seizoen Casa di Beau
09:43Sam van Royen raakt 'tikkeltje gefrustreerd' als mensen hem een nepo-baby noemen
08:54WNL op Zondag met zomerstop: wanneer is de talkshow weer terug op tv?
08:39De Staatsloterij Show van Hélène krijgt tweede seizoen: vanaf deze datum te zien