TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het Markiezenhof in Bergen op Zoom is het oudste stadspaleis van Nederland en doet dienst als museum. Een mooie locatie voor deze eerder uitgezonden aflevering van Tussen Kunst en Kitsch.
Toch is het niet het paleis dat de aandacht trekt, maar de bijzondere voorwerpen die de bezoekers hebben meegenomen. Zo is expert Kitty Laméris onder de indruk van een tegeltableau van uitzonderlijke kwaliteit dat Mozes verbeeldt. Haar collega Pieter Jorissen raakt niet uitgepraat over een schilderij van Victor Eeckhout, een Belgische kunstenaar die gefascineerd was door het Midden-Oosten.
Verder komen er nog een ring, een Chinese kop en schotel en oude speeldoos op tafel. Dit laatste voorwerp staat tegenwoordig als decoratie in een winkeltje met antiek en curiosa. (HH)
Het is officieel: Videoland mag Viaplay overnemen
08:03De TV van gisteren: De Hanslers-kijkers hebben het gehad met Monique
07:00GTST Spoilers - maandag 26 t/m donderdag 29 oktober 2026
06:47Vanavond op TV: Meisje met de parel - Portret van een icoon, Race across the world, Jason Bourne
22:41René van der Gijp vertelt in VI over Maarten Spanjer: 'Het liep altijd uit de hand' (video)