TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Hans Dorrestijn, die al in 1975 zijn entree maakte in de wereld van schrijven en theater, vertelt in deze bijzondere aflevering dan ook openhartig over zijn reis door de verschillende facetten van het vak.
Eén ding is zeker: in de jaren dat hij op het podium staat, heeft hij zowel de positieve als negatieve kanten van zijn vak gezien. "Ik heb vaak genoeg meegemaakt dat mensen na afloop razend enthousiast waren en dat ik heel gelukkig was. Maar ik heb het ook meegemaakt dat hele zalen, ook na 20 jaar, gewoon zo naar me zaten te kijken van: wat staat die man nou in hemelsnaam te doen?" vertelt hij in aanloop van deze uitdaging.
Het keerpunt in zijn carrière komt echter wanneer hij besluit het theater in te gaan na zijn tijd bij het schrijverscollectief. Zijn teksten worden opgepikt door bekendheden als zanger Herman van Veen en cabaretière Adèle Bloemendaal, waardoor Hans een groter podium krijgt. Velen beschouwen Hans Dorrestijn inmiddels als een inspiratiebron omdat hij treurnis en moeilijkheden kan omtoveren tot een lach.
Benieuwd naar meer? Deze aflevering van TV Monument is op 15 oktober om 18:10 uur te zien bij MAX op NPO1.
Waar blijven de meubels van De Bondgenoten? Mysterie ontrafeld
13:15Emma Wortelboer in verwachting van tweede kindje
12:18Sterren staan stil bij '1 jaar zonder Loretta Schrijver'
11:37Komt er een tweede seizoen van De Bogaartjes?
10:50Verspreking van Roos in De Verraders zet de boel op z’n kop: ‘Wat doe je nu?’