TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het Sint-Pietersplein in Rome staat op deze Eerste Kerstdag weer vol met pelgrims die paus Franciscus het Urbi et Orbi horen uitspreken. Deze pauselijke zegen spreekt hij vanaf het balkon van de basiliek uit over de stad Rome en de hele wereld.
Traditiegetrouw laat de paus de zegen vergezeld gaan van een toespraak. Het ligt voor de hand dat daar dit jaar onder meer de oorlog in Oekraïne in voorkomt. Zo benoemde hij in 2021 de oorlog in Syrië en sprak hij over het gehuil van de kinderen in Jemen. Ook riep hij vorig jaar op tot meer dialoog in de wereld.
Het hoofd van de katholieke kerk verschijnt tweemaal per jaar op het basiliekbalkon om het Urbi et Orbi uit te spreken: met Pasen en Kerstmis. Aansluitend is op deze zender Kerst in Rome te zien.
Over Oekraïne sprak de paus zich al vaker uit. Voor het boek Een Encycliek over Vrede in Oekraïne van journalist en Vaticaan-specialist Francesco Grana, dat begin december uitkwam, schreef hij het voorwoord.
Volgens de Italiaanse krant Il Fatto Quotidiano, waar Grana aan is verbonden, spreekt paus Franciscus hierin over onrechtvaardigheid in de oorlog en de zinloosheid ervan. Daarnaast heeft hij het over hoop en ieders plicht om de vrede actief te bewaren.
Paus Franciscus, die op 17 december 1936 ter wereld kwam in het Argentijnse Buenos Aires, trad aan in 2013. Hiermee volgde hij paus Benedictus XVI op.
Adieu God gaat door maar dan niet met Tijs van den Brink
15:30Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op dinsdag
14:56De streamingtip van de week: The Verdict of Michael Jackson op Netflix
14:30De Videoland-documentaire Nachtkinderen laat langer op zich wachten
14:01De Videoland-original Vals Spel deze zomer te zien op RTL 4