TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Wethouder Hekking, oud-leraar Duits Den Beste, Jacobse & Van Es, de Vieze Man, Dirk.... Onder de vlag van het in 1974 opgerichte Simplisties Verbond vertolkten Kees van Kooten en Wim de Bie diverse legendarische typetjes.
Ook verrijkten de twee Haagse programmamakers en schrijvers met diverse uitdrukkingen onze taal. Een aantal daarvan haalde zelfs het woordenboek de Dikke Van Dale, zoals doemdenken en regelneef. De zondagavonduitzendingen op de VPRO waren op veel kantoren op maandagmorgen bij de koffieautomaat voer voor natafelen en imitaties.
In deze special een eerbetoon aan het rijke oeuvre van Koot & Bie. Dit is ook een ode aan de vorig jaar in maart overleden Wim de Bie, die nota bene in een sketch in 1973 zijn eigen dood vijftig jaar later voorspelde.
Van Kooten En de Bie: Vijftig Jaar Simplisties Verbond is op zondag 17 november 2024 om 20:20 uur te zien op NPO 3.
De TV van gisteren: Even Tot Hier maakt grandioze comeback en is Wie is de Mol? de baas
11:35Jan Smit voerde Gert Verhulst dronken tijdens Antwerpse stapavond: 'Hij bestelde stiekem shotjes'
11:04Bondgenoten-ster Mercedes fel over kritiek op haar gedrag: 'Was brak'
10:40Winnaar Slimste mens seizoen 27: 'Retespannend om mee te doen'
10:00Zo gaat het echt achter de schermen van Even tot Hier