TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Het is drie jaar geleden dat Russische troepen hun grootschalige invasie van Oekraïne begonnen. Sindsdien is Oekraïne geen moment uit het nieuws geweest, maar toch weten we nog altijd weinig van het enorme land, zijn cultuur en zijn 44 miljoen inwoners. Journalist en Ruslandkenner Jelle Brandt Corstius verlegde zijn blik na de Russische inval naar Oekraïne en verkent het land in Van Moskou tot Maidan.
Iedereen die hij ontmoet is op de een of andere manier getroffen door de oorlog. Zo spreekt hij een student van kunstacademie in Kyiv die haar examenwerkstuk zoekt in de puinhopen van de onlangs gebombardeerde school. Ook ziet Brandt Corstius overal initiatieven om de oorlogsinspanning te helpen, van het knopen van camouflagenetten tot het maken van kaarsen.
Van Moskou tot Maidan is op zondag 23 februari 2025 om 20:25 uur te zien op NPO 2.
Partnerbijdrage
Nederland kent genoeg dramaseries, maar sommige titels weten echt iets los te maken. Sleepers, de Videoland Original die sinds 2022 te streamen is, hoort zonder twijfel in die categorie. Maar wat maakt deze serie het kijken waard?
Dit kijk je in januari 2026: alle nieuwe tv-programma’s en seizoenen op een rij
10:41Eddy Zoëy pakt werk weer op na pauze vanwege zeldzame aandoening
09:04Overtreders keert terug met een nieuw seizoen
07:44Nieuwe dagelijkse quizshow voor SBS6: Pokerface
07:40De TV van gisteren: Kijkers walgen van smerige shoot in Het Perfecte Plaatje