TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het verzet in de Tweede Wereldoorlog kwam ook uit de voormalige Nederlandse koloniën. In een nieuw seizoen van het drie afleveringen tellende Vergeten Helden gaat presentator Jörgen Tjon opnieuw op zoek naar hun verhalen.
Deze eerste aflevering gaat over Suriname. Tjon vertelt het relaas van dokter Adolf Wong, die zich in de oorlog over geallieerde piloten ontfermde. Schrijver Lou Lichtveld zette zich in voor onderduikers. Daarbij diende een speelgoedhandel als dekmantel.
En Charles Lu-A-Si was betrokken bij de Februaristaking, waarvoor hij werd opgepakt. Na in meerdere kampen te hebben gezeten, overleed hij in Auschwitz.
Tjon ontmoet nabestaanden van de drie en bezoekt belangrijke locaties. Ook spreekt hij met schrijfster Karin Amatmoekrim.
NET5 dompelt zich onder in de wereld van crime
11:20Wanneer begint het tweede seizoen van Ons Kent Ons?
10:49Video: Anouk en Salar botsen in De Bondgenoten: ’Knettergek'
09:44Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op vrijdag
08:14Guido Weijers keert terug naar SBS6 voor oudejaarsconference 2026