TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het verzet in de Tweede Wereldoorlog kwam ook uit de voormalige Nederlandse koloniën. In een nieuw seizoen van het drie afleveringen tellende Vergeten Helden gaat presentator Jörgen Tjon opnieuw op zoek naar hun verhalen.
Deze eerste aflevering gaat over Suriname. Tjon vertelt het relaas van dokter Adolf Wong, die zich in de oorlog over geallieerde piloten ontfermde. Schrijver Lou Lichtveld zette zich in voor onderduikers. Daarbij diende een speelgoedhandel als dekmantel.
En Charles Lu-A-Si was betrokken bij de Februaristaking, waarvoor hij werd opgepakt. Na in meerdere kampen te hebben gezeten, overleed hij in Auschwitz.
Tjon ontmoet nabestaanden van de drie en bezoekt belangrijke locaties. Ook spreekt hij met schrijfster Karin Amatmoekrim.
Speelschema Oranje op het WK voetbal 2026: wanneer speelt Nederland?
10:13Deze singles doen mee aan het nieuwe seizoen van Ex on the Beach: Double Dutch
10:00Yvon Jaspers verklapt: dit Boer Zoekt Vrouw-stel is te zien in Onze Boerderij: De Oogst
08:55De Bondgenoten-kijkers gaan los over de straf voor Robert na woede-uitbarsting
07:48Dit zijn de eerste reacties op spin-off Kees Flodder