TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het verzet in de Tweede Wereldoorlog kwam ook uit de voormalige Nederlandse koloniën. In een nieuw seizoen van het drie afleveringen tellende Vergeten Helden gaat presentator Jörgen Tjon opnieuw op zoek naar hun verhalen.
Deze eerste aflevering gaat over Suriname. Tjon vertelt het relaas van dokter Adolf Wong, die zich in de oorlog over geallieerde piloten ontfermde. Schrijver Lou Lichtveld zette zich in voor onderduikers. Daarbij diende een speelgoedhandel als dekmantel.
En Charles Lu-A-Si was betrokken bij de Februaristaking, waarvoor hij werd opgepakt. Na in meerdere kampen te hebben gezeten, overleed hij in Auschwitz.
Tjon ontmoet nabestaanden van de drie en bezoekt belangrijke locaties. Ook spreekt hij met schrijfster Karin Amatmoekrim.
Na de stunt tegen Oranje wacht Marokko zaterdag alweer de volgende horde op het WK voetbal. In het Houston Stadium neemt de ploeg het op tegen Canada, dat voor eigen Noord-Amerikaans publiek maar al te graag roet in het eten gooit.
Na de stunt tegen Duitsland wacht Paraguay opnieuw een zware uitdaging op het WK voetbal. Dit keer is Frankrijk de tegenstander, een ploeg die met veel vertrouwen aan de aftrap verschijnt.
Jan Kooijman kreeg tevergeefs advies van Irene Moors voor Het Perfecte Plaatje op Reis: 'Uiteindelijk niks aan gehad'
11:16Verschuivingen in televisiewereld: Kirsten Westrik en Tom van 't Einde verplaatsen
10:57Priscilla Wildeman zet zoons in het zonnetje
09:28RTL 4 komt met opvallende tegenhanger van SBS6-hit The Tribute
08:27De TV van gisteren: Kijkers ruiken onraad bij Het Perfecte Plaatje