TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het verzet in de Tweede Wereldoorlog kwam ook uit de voormalige Nederlandse koloniën. In een nieuw seizoen van het drie afleveringen tellende Vergeten Helden gaat presentator Jörgen Tjon opnieuw op zoek naar hun verhalen.
Deze eerste aflevering gaat over Suriname. Tjon vertelt het relaas van dokter Adolf Wong, die zich in de oorlog over geallieerde piloten ontfermde. Schrijver Lou Lichtveld zette zich in voor onderduikers. Daarbij diende een speelgoedhandel als dekmantel.
En Charles Lu-A-Si was betrokken bij de Februaristaking, waarvoor hij werd opgepakt. Na in meerdere kampen te hebben gezeten, overleed hij in Auschwitz.
Tjon ontmoet nabestaanden van de drie en bezoekt belangrijke locaties. Ook spreekt hij met schrijfster Karin Amatmoekrim.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Nieuwkomer GTST keek de serie nog nooit
11:12Denise uit de Hanslers is 'Supergelukkig' maar niet iedereen lijkt haar te geloven
11:10Juliette van Ardenne terug bij GTST, maar niet als Rosie
11:00Dit programma vervangt Oh Oh Den Haag op SBS6
08:36Undercover in Nederland verhuist naar de maandagavond en is vanaf deze datum weer te zien