TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het verzet in de Tweede Wereldoorlog kwam ook uit de voormalige Nederlandse koloniën. In een nieuw seizoen van het drie afleveringen tellende Vergeten Helden gaat presentator Jörgen Tjon opnieuw op zoek naar hun verhalen.
Deze eerste aflevering gaat over Suriname. Tjon vertelt het relaas van dokter Adolf Wong, die zich in de oorlog over geallieerde piloten ontfermde. Schrijver Lou Lichtveld zette zich in voor onderduikers. Daarbij diende een speelgoedhandel als dekmantel.
En Charles Lu-A-Si was betrokken bij de Februaristaking, waarvoor hij werd opgepakt. Na in meerdere kampen te hebben gezeten, overleed hij in Auschwitz.
Tjon ontmoet nabestaanden van de drie en bezoekt belangrijke locaties. Ook spreekt hij met schrijfster Karin Amatmoekrim.
Voormalig Prince Charming Diego González-Clark scoort rol in GTST
11:56Jan Versteegh heeft een nieuwe televisieklus te pakken: 'Ik mag het eindelijk zeggen'
11:14Frank Lammers ligt niet wakker van opmerkingen Johan Derksen: 'Wat een kleuter is dat zeg'
10:59Robert uit De Bondgenoten krijgt keiharde boodschap van thuisfront: 'Achter je rug...'
09:39Waarom zijn er ineens geen nieuwe afleveringen meer te zien van Ik Vertrek?