TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In Volle Zalen probeert Cornald Maas een link te leggen tussen het verleden van artiesten en hun werk. In het geval van Frédérique Spigt is dat verband Rotterdam.
Spigt kwam er ter wereld, woont er nog steeds en schreef in 2001 een loflied op de stad. In Rotterdam noemt ze haar woonplaats ‘gestolen stad’ en ‘stad zonder hart’; een verwijzing naar de bombardementen in de begindagen van de Tweede Wereldoorlog, waarbij het historische centrum verwoest werd.
Spigts moeder bracht de oorlogsjaren door in een Japans interneringskamp en de gevolgen van dat trauma waren te merken in de opvoeding. Naast muziek houdt het ze zich de laatste jaren ook bezig met schilderen. Uit nood geboren tijdens corona, maar inmiddels vinden haar werken gretig aftrek.
De TV van gisteren: veel kritiek op Cruijff-docu en Miljoenenjacht vond men maar saai
09:35Kijkers genieten van klagende Gerard Joling op vakantie in Only Joling (video)
08:47Maan in De Geknipte Gast: 'Sommige reacties blijven me raken'
08:18De TV van gisteren: Wie is de Mol? primetime-winnaar, maar ook minder bekeken
10:29De TV van gisteren: Voice of Holland levert in bij tweede ronde Battles