TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Net als in andere wetenschappelijke disciplines bestaat het onderzoek naar de natuur grotendeels uit meten, tellen en monitoren. In een seizoensspecial van Vroege Vogels trekt Menno Bentveld samen met onderzoekers en vrijwilligers de Nederlandse natuur in om te zien hoe dat in zijn werk gaat.
Het monitoren van beversporen geeft een indruk van de omvang van de beverpopulatie in ons land, en dat zegt weer iets over het gevaar dat deze diersoort vormt voor de dijken. Door het volgen van het goudhaantje en andere kwetsbare vogels leren onderzoekers wat er nodig is om deze dieren te beschermen.
Zelf neemt Bentveld een duik in de Oosterschelde, waar hij door het tellen van het onderwaterleven helpt bij het ontrafelen van de geheimen van de natuur.
Vroege Vogels is op zondag 30 maart 2025 om 19:25 uur te zien op NPO 2.
Nieuwe docu over cabaretier Jochem Myjer in de maak
19:24De Verhulstjes keren terug op Videoland: dit is de startdatum van het nieuwe seizoen
13:44Wordt Geraldine Kemper de nieuwe presentatrice van VTwonen Weer Verliefd op Je Huis?
12:55Winter Vol Liefde-Claudia en Viktor reageren op trouwgeruchten
11:56Zo gaat het nu tussen Thomas en Chess uit De Bondgenoten