TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Net als in andere wetenschappelijke disciplines bestaat het onderzoek naar de natuur grotendeels uit meten, tellen en monitoren. In een seizoensspecial van Vroege Vogels trekt Menno Bentveld samen met onderzoekers en vrijwilligers de Nederlandse natuur in om te zien hoe dat in zijn werk gaat.
Het monitoren van beversporen geeft een indruk van de omvang van de beverpopulatie in ons land, en dat zegt weer iets over het gevaar dat deze diersoort vormt voor de dijken. Door het volgen van het goudhaantje en andere kwetsbare vogels leren onderzoekers wat er nodig is om deze dieren te beschermen.
Zelf neemt Bentveld een duik in de Oosterschelde, waar hij door het tellen van het onderwaterleven helpt bij het ontrafelen van de geheimen van de natuur.
Vroege Vogels is op zondag 30 maart 2025 om 19:25 uur te zien op NPO 2.
Kijken: Ben Affleck haalt sitcom-iconen van stal in Super Bowl-reclame (en het internet gaat compleet los)
10:31Angela Schijf over nieuwe seizoen Flikken Maastricht: 'Kijker wordt niet teleurgesteld'
10:24Programma Olympische Winterspelen maandag 9 februari: Zo laat beginnen Femke Kok en Jutta Leerdam aan 1.000 meter
10:00Femke Kok blikt vooruit op haar Olympische Spelen: 'Probeer altijd het beste uit mezelf te halen'
09:32Wordt het straks Pauw, De Wit, Moggré EN Klamer?