TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Net als in andere wetenschappelijke disciplines bestaat het onderzoek naar de natuur grotendeels uit meten, tellen en monitoren. In een seizoensspecial van Vroege Vogels trekt Menno Bentveld samen met onderzoekers en vrijwilligers de Nederlandse natuur in om te zien hoe dat in zijn werk gaat.
Het monitoren van beversporen geeft een indruk van de omvang van de beverpopulatie in ons land, en dat zegt weer iets over het gevaar dat deze diersoort vormt voor de dijken. Door het volgen van het goudhaantje en andere kwetsbare vogels leren onderzoekers wat er nodig is om deze dieren te beschermen.
Zelf neemt Bentveld een duik in de Oosterschelde, waar hij door het tellen van het onderwaterleven helpt bij het ontrafelen van de geheimen van de natuur.
Vroege Vogels is op zondag 30 maart 2025 om 19:25 uur te zien op NPO 2.
Partnerbijdrage
De Bondgenoten: Robert heeft zijn agressie niet onder controle en slaat erop los
10:00Jetske van den Elsen moest na opnames Hunted VIPS bijkomen: 'Zag overal camera's'
09:44TV-weerbericht: 'Zomerse temperaturen en veel zon in aantocht'
09:14Terugkijken: De Oranjezondag bespreekt opvallende opmerkingen Gidi Markuszower
08:25De TV van gisteren: 'Over Mijn Lijk is bijna niet te kijken, zo heftig'