TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Net als in andere wetenschappelijke disciplines bestaat het onderzoek naar de natuur grotendeels uit meten, tellen en monitoren. In een seizoensspecial van Vroege Vogels trekt Menno Bentveld samen met onderzoekers en vrijwilligers de Nederlandse natuur in om te zien hoe dat in zijn werk gaat.
Het monitoren van beversporen geeft een indruk van de omvang van de beverpopulatie in ons land, en dat zegt weer iets over het gevaar dat deze diersoort vormt voor de dijken. Door het volgen van het goudhaantje en andere kwetsbare vogels leren onderzoekers wat er nodig is om deze dieren te beschermen.
Zelf neemt Bentveld een duik in de Oosterschelde, waar hij door het tellen van het onderwaterleven helpt bij het ontrafelen van de geheimen van de natuur.
Vroege Vogels is op zondag 30 maart 2025 om 19:25 uur te zien op NPO 2.
Waarom B&B Vol Liefde-Debbie en Paul eerst 'nee' zeiden tegen andere tv-programma's
11:32Boer zoekt Vrouw-koppel Jan en Rianne opnieuw ouders geworden
11:01Explosieve ruzie in De Bondgenoten: 'Wil je met me vechten?'
09:38De TV van gisteren: kijkers zien Sandra 'nog even gefileerd' worden in exitgesprek MAFS
15:12Noa Zwan roert GTST-kijkers tot tranen met liedje: 'Prachtig'