TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Wie bij duinen alleen aan de Noordzeekust denkt, moet eens naar de rivierduinen van de Oude IJssel. Menno Bentveld bezoekt in Vroege Vogels dit gebied rond de Gelderse stad Doetinchem. De natuur kent er een bijzondere flora en fauna met zeldzame bewoners.
In het bos wordt de kleine ijsvogelvlinder gespot. Deze vlinder leeft in Nederland alleen in de Achterhoek en in het noordelijker gelegen Twente. Niet zo zeldzaam, maar wel schuw is de levendbarende hagedis die Bentveld in de heidevennen treft. Een geduldige kwestie want de hagedis met maximaal 20 centimeter lengte is een van de kleinere soorten.
De trip vanavond gaat ook naar de Oude IJssel zelf. Daar krijgt een winde, een vis behorend tot de karperfamilie, een zender om voor visonderzoek in de rivier.
Deze aflevering van Vroege Vogels is op zondag 6 oktober 2024 om 19:25 uur te zien op NPO 2.
De kogel is door de kerk: Only Joling krijgt een derde seizoen
12:45Bondgenoten Anouk en Diederik willen meer op tv: 'In deze programma's'
10:03AVROTROS zet streep door Songfestival 2027: dit is waarom
10:02Vandaag Inside is terug: dit zijn de gasten maandagavond
10:00Bonnie hoopt ooit nog eens terug te keren in De Bondgenoten: 'Dan ben ik iets minder lief'