TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Wie bij duinen alleen aan de Noordzeekust denkt, moet eens naar de rivierduinen van de Oude IJssel. Menno Bentveld bezoekt in Vroege Vogels dit gebied rond de Gelderse stad Doetinchem. De natuur kent er een bijzondere flora en fauna met zeldzame bewoners.
In het bos wordt de kleine ijsvogelvlinder gespot. Deze vlinder leeft in Nederland alleen in de Achterhoek en in het noordelijker gelegen Twente. Niet zo zeldzaam, maar wel schuw is de levendbarende hagedis die Bentveld in de heidevennen treft. Een geduldige kwestie want de hagedis met maximaal 20 centimeter lengte is een van de kleinere soorten.
De trip vanavond gaat ook naar de Oude IJssel zelf. Daar krijgt een winde, een vis behorend tot de karperfamilie, een zender om voor visonderzoek in de rivier.
Deze aflevering van Vroege Vogels is op zondag 6 oktober 2024 om 19:25 uur te zien op NPO 2.
Partnerbijdrage
Video: Jan Slagter en Guido den Aantrekker clashen bij De Oranjezomer
11:16Huh? Er lijkt een deelnemer plots te zijn vertrokken uit De Bondgenoten
10:20Het tweede seizoen van Andy & Melisa is binnenkort al te streamen: dit is de startdatum
08:14De TV van gisteren: Kijkers krijgen nu al de rillingen van ademcoach David in B&B Vol Liefde
06:47Vanavond op TV: Lowlands, Het blok Australië, A Good Day to Die Hard