TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De eerste aflevering van dit seizoen - voor het eerst op zaterdag - wijdt Vroege vogels aan plankton: piepkleine diertjes en plantjes die essentieel zijn voor het leven op aarde.
Presentator Menno Bentveld noemt het een uitzonderlijk mooi onderwerp: “Het is een verhaal over minuscule organismen van een buitenaardse schoonheid die de bron vormen van al het leven in de oceanen.”
Miljarden jaren geleden ontstonden op de aarde de eerste simpele organismen die zuurstof vrijgaven. Was dat niet gebeurd, dan zag de wereld er heel anders uit. Nu zijn veel kleine én grote zeedieren afhankelijk van het micro-organisme om te overleven, zoals vissen, oesters en zelfs walvissen. Door speciale technieken brengt filmmaker Jan van IJken deze minuscule deeltjes in beeld .
Idols-jurylid en zangeres van Earth & Fire Jerney Kaagman overleden
16:39De 5 beste programma's om deze week te streamen
14:47Dit programma vervangt Muziekfeest op het Plein op de vrijdagavond van NPO 1
14:09Dit weten we al over het nieuwe programma van Rutger Castricum
14:04De Oranjezomer: 'Koopzegelverandering AH maakt de mensen boos'