TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Niet alleen kijkers waren onder de indruk van het hartverscheurende verhaal van Karsu, ook presentatrice Eva Jinek werd tot tranen geroerd in de uitzending van Jinek gisteravond.
De Turks-Nederlandse zangeres heeft veel familie in het zuiden van Turkije, dat hard getroffen is door meerdere aardbevingen. In talkshow Jinek vertelt ze over de machteloze situatie en de angst en vrees die ze voelt. Ze laat weten dat er hulp nodig is, en snel. ‘’Ik kan er gewoon niet bij dat ik in één klap een deel van mijn familie ga verliezen’’, vertelt Karsu geëmotioneerd tijdens de uitzending. Niet alleen Karsu zelf is in tranen, ook Eva Jinek houdt het niet droog.
Ze vertelt dat de situatie zo hopeloos is dat een oom van haar zelf maar is gaan graven met zijn handen, omdat de bulldozer maar niet kwam. Over een andere nicht laat ze weten dat niemand naar haar omkijkt, omdat zij wat verder woont en hulptroepen daar niet komen.
Eva Jinek vraagt haar tijdens de uitzending of de actie van Giro555 om geld in te zamelen voor de hulp voor slachtoffers, haar enige troost biedt. Ze geeft aan dat het voor haar enorm helpt en dat ze blij is met alle steun vanuit Nederland.
Ahh die arme #Karsu. Die onzekerheid en het verdriet…
Dit is echt heel erg. Ook als er dan tegenkwam gezegd wordt dat er niet maximaal kan worden ingezet op hulpverlening ivm politieke omstandigheden.
Verschrikkelijk toch! #TurkeyQuake ?? — M i s s W a r t a a l © (@MissWartaal) February 7, 2023
Ach ik wil Karsu zo hard knuffelen #jinek — Céline Veronique ? (@celveronique) February 7, 2023
Karsu m’n hart breekt voor je en al die mensen die in onzekerheid zitten over geliefden in Turkije of Syrië op dit moment. Wiens hoop krimpt… ik hoop dat de hulp zsm ter plaatse is. #TurkeyEarthquake #jinek — Joëlle (@Jo3ll3) February 7, 2023
Op zowel radio als op televisie staat komende woensdag 15 februari in het teken van de Nationale Actiedag. Op deze dag wordt aandacht besteedt aan de slachtoffers van de aardbevingen in Turkije en Syrië.
Heel Holland Bakt geeft tijdens kerstdagen een kijkje achter de schermen
13:15Eva Jinek maakt eindejaarsspecial van haar talkshow
13:00Frank Lammers en Tina de Bruin bemachtigen rol in tweede seizoen Single Bells
10:00Zo bereidt Merel Ek zich voor op Het Debat van Nederland: 'Is al bijna een fulltimebaan'
09:56De TV van gisteren: Kijkers vragen zich af hoe de augurken van Oos Kesbeke in hemelsnaam bij de klant komen