TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Met zijn documentaireserie Zwarte Zwanen houdt Cees Grimbergen de ontwikkelingen in de Nederlandse pensioenwereld in de gaten. In de tweede helft van het nieuwste hoofdstuk onderzoekt hij de desastreuze gevolgen van de rekenmethode die de regering en De Nederlandsche Bank in 2007 invoerden. De zogenoemde 'risicovrije rekenrente' houdt geen rekening met werkelijk behaalde rendementen, waardoor de pensioenen al in tijden niet meer zijn geïndexeerd.
Omdat de inflatie ondertussen flink is opgelopen, is de koopkracht van gepensioneerden gedaald. Grimbergen vertelt hoe medewerkers van De Nederlandsche Bank al in 2004 waarschuwden voor de gevolgen van de methode. Oud-minister van Sociale Zaken Wouter Koolmees moet toegeven dat het systeem niet uit te leggen is.
Het WK voetbal 2026 gaat zaterdag verder met vier wedstrijden. Voor Nederlandse voetbalfans staat vooral Nederland - Zweden met rood omcirkeld, terwijl ook Duitsland opnieuw in actie komt.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
06:47Vanavond op TV: Pinkpop 2026 live, NCIS, Save the Last Dance 2
19:55Bekijk hier de reünie van A.S.S. - Anti Survival Show
19:23Matthijs van Nieuwkerk reageert op kans van SBS6: 'Ik wil gewoon een goed programma maken'
19:13Renze Klamer vertelt voor het eerst over exit RTL Tonight en nieuwe talkshow: 'Ze hadden mij ook gewoon even mogen bellen'