TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Dat meldt Andere Tijden op hun website.
We kennen Winfried onder meer van Het water komt (over Zeeland en de gevolgen van de Watersnoodramp) en De aarde beeft (over Groningen en de gevolgen van de aardgaswinning). Nu vijftig jaar na sluiting van de laatste staatsmijn duikt Winfried dus in het verhaal van de mijnen in Limburg en de littekens die zijn overgebleven daarvan.
Centraal in de serie staan de groei en de bloei van de mijnen, maar ook de keerzijden en de pijn na de sluiting. In 1974 werd de laatste wagon Limburgse steenkool naar boven gehaald uit de Oranje-Nassaumijn in Heerlen. Daarmee kwam een einde aan tientallen jaren mijnbouw in de provincie, die toen al jaren niet meer rendabel was.
Het stof daalt is vanaf woensdag 8 januari te zien op NPO 2.
Na een sterke groepsfase wacht Oranje direct een loodzware test in de knock-outfase van het WK voetbal. In de nacht van maandag op dinsdag neemt Nederland het op tegen Marokko, een duel dat alle ingrediënten heeft voor een zinderende voetbalavond.
De knock-outfase van het WK voetbal levert meteen een absolute kraker op. Brazilië en Japan treffen elkaar in een duel waarin slechts één land een ticket voor de achtste finales overhoudt.
Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
10:33'Zomercliffhanger van GTST loopt niet voor iedereen goed af'
09:20Speelschema Oranje op het WK voetbal 2026: wanneer speelt Nederland?
08:06VPRO onthult tweede naam van laatste seizoen Zomergasten
07:56De TV van gisteren: Luidruchtige Oranjefans verstoren De Oranjezomer