TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
De serie Maid begint met de 23-jarige Alex (Margaret Qualley) die in het holst van de nacht de trailer -die ze deelt met drankverslaafde vriend Sean (Nick Robinson)- ontvlucht. Alex wil een beter leven voor zichzelf en haar twee jaar oude dochtertje Maddy (Rylea Nevaeh Whitter). Dat nieuwe leven moet ze opbouwen vanuit een opvanghuis voor mishandelde vrouwen en we kunnen je nu al zeggen dat dat niet gaat meevallen.
Gedurende 10 afleveringen, gebaseerd op het boek Maid: Hard Work, Low Pay, and a Mother's Will to Survive van Stephanie Land krijgt Alex te maken met pech op ellende op tegenvallers. Ze heeft geen cent te makken en moet haar weg zien te vinden in het ingewikkelde web van hulpverleningsinstanties, die ongetwijfeld met de beste intenties zijn opgezet maar die in de praktijk voor geen meter werken. Om toch nog iets te verdienen gaat Alex werken als schoonmaakster in de huizen van rijke mensen.
Alsof het leven van Alex nog niet gecompliceerd genoeg is, komen daar de moeizame relaties die ze heeft met haar bipolaire moeder Paula (Andie McDowell) en vader Hank (Billy Burke) bij. Af en toe kan de ellende je als kijker iets teveel worden. Zoveel pech heeft toch niemand in het leven? Maar al met al geeft Maid een aangrijpend kijkje in het leven van arme mensen in de VS en hoe moeilijk het is om daaruit te komen. En gelukkig worden we op het eind beloond met een sprankje hoop.
De acteerprestaties in Maid zijn fenomenaal. Normaal is deze recensent geen fan van kinderacteurs, maar Rylea Nevaeh Whitter, het meisje dat de kleine Maddy speelt, is zo ongelooflijk goed, dat ze totaal geloofwaardig is als dochter van Margaret Qualley, die ook al zo goed is. Leuk weetje: Margaret is de dochter van Andie McDowell die in deze serie dus haar moeder speelt.
- Heel veel ellende
- Zoveel ellende dat het soms ongeloofwaardig wordt (maar aangezien de serie op een echt gebeurd verhaal is gebaseerd, is het toch geloofwaardig)
+ Fantastische acteerprestaties
+ Een interessant kijkje in de wereld van onderklasse in Amerika
IMDb: 8,6
Rotten Tomatoes: 88% (audience score)
Guidinc.: 4 van de 5 sterren
Partnerbijdrage
The Connection keert terug met een nieuw seizoen
10:06Ferry Doedens kruipt weer in de rol van Lucas Sanders voor jubileum GTST
10:00Beau van Erven Dorens verklapt zijn ultieme droomgast voor Casa di Beau: 'Wie is hij nu echt?'
08:46De TV van gisteren: Emotionele Oos Kesbeke trekt veel kijkers naar RTL4 met De Augurkenkoning
06:47Vanavond op TV: De grannies van Amsterdam, Mr. Frank Visser doet uitspraak, The Mummy