TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
De inmiddels 80-jarige Gaprindashvili is boos over de laatste aflevering van de serie waarin de prestaties van Beth Harmon (Anya Taylor-Joy) worden vergeleken met die van haar. Een commentator zegt daarin dat het enige ongebruikelijke aan Beth is haar sekse en zelfs dat is niet ongebruikelijk in Rusland: “Je hebt Nona Gaprindashvili, zij is de vrouwelijke wereldkampioen en heeft nooit tegen een man gespeeld".
Maar dat is niet waar. Haar advocaten zeggen in een verklaring dat Gaprindashvili in haar carrière niet alleen tegen 59 mannen schaakte, maar er ook een heel aantal versloeg, onder wie wereldtoppers. Haar advocaten noemen de bewering in The Queen's Gambit seksistisch en denigrerend.
"In een poging een serie te maken die jonge vrouwen moet inspireren, slaagt Netflix erin de enige echte vrouw die daadwerkelijk mannen versloeg, te vernederen." En daar heeft Nona Gaprindashvili natuurlijk een punt.
Vandaag zou zomaar eens de geschiedenisboeken in kunnen gaan, want Jens van ’t Wout staat aan de start van de 500 meter shorttrack op de Olympische Winterspelen. Hij heeft al twee gouden medailles op zak, pakt hij vandaag zijn derde?
Eindelijk frictie in Winter Vol Liefde: 'Ik kom niet voor de Harm-show'
13:45Jeroen Woe (Even Tot Hier) geveld door nare buikontsteking: voorstellingen geannuleerd
13:21Mathilde uit URK! onderging maagverkleining: 'Nacht in ziekenhuis'
13:06Wilfred Genee: 'Merel Ek is ordinair maar jij bent dat niet'
12:33Joop van den Ende: 'Dit beloofde ik Rob de Nijs tijdens zijn laatste dagen'