TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Goedkoop, makkelijk verkrijgbaar en zeer verslavend: de drug crack was in de jaren 80 zeer populair bij veel arme Afro-Amerikanen. En de overheid deed er te weinig aan.
“Een chemisch massavernietigingswapen werd in de jaren 80 losgelaten op de Amerikaanse zwarte gemeenschap.” De geïnterviewden in Crack: Cocaine, corruption and conspiracy nemen geen blad voor de mond. De documentaire laat zien hoe de politieke agenda van de Amerikaanse overheid ook jaren na dato zijn sporen nalaat.
Hoe het zit? In sommige Latijns-Amerikaanse landen waren in de jaren 80 waren communistische machtshebbers de baas, en die moesten koste wat kost bestreden worden. Zelfs door groepen die hun geld verdienden met de cocaïnesmokkel, de grondstof voor crack, een zeer verslavende drug die populaire was bij arme Afro-Amerikanen. De gevolgen – zoals armoede en criminaliteit - nam de overheid voor lief. Ervaringsdeskundigen en ooggetuigen doen een boekje open.
Crack: Cocaine, corruption and conspiracy is vanaf 11 januari op Netflix.
Kijk hier de trailer:
VI komt met keiharde analyse vertrek Renze bij RTL tonight
06:47Vanavond op TV: Wie is de Mol? 25 jaar, Oh, wat een jaar!, The Simpsons Movie
22:08Dit zijn de afvallers van de tweede aflevering van The Masked Singer 2025
18:56Renze Klamer vertrekt per direct als presentator bij RTL Tonight
15:17Nasrdin Dchar onthult nieuwe details over Videoland-crimeserie Narcostad