TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Goedkoop, makkelijk verkrijgbaar en zeer verslavend: de drug crack was in de jaren 80 zeer populair bij veel arme Afro-Amerikanen. En de overheid deed er te weinig aan.
“Een chemisch massavernietigingswapen werd in de jaren 80 losgelaten op de Amerikaanse zwarte gemeenschap.” De geïnterviewden in Crack: Cocaine, corruption and conspiracy nemen geen blad voor de mond. De documentaire laat zien hoe de politieke agenda van de Amerikaanse overheid ook jaren na dato zijn sporen nalaat.
Hoe het zit? In sommige Latijns-Amerikaanse landen waren in de jaren 80 waren communistische machtshebbers de baas, en die moesten koste wat kost bestreden worden. Zelfs door groepen die hun geld verdienden met de cocaïnesmokkel, de grondstof voor crack, een zeer verslavende drug die populaire was bij arme Afro-Amerikanen. De gevolgen – zoals armoede en criminaliteit - nam de overheid voor lief. Ervaringsdeskundigen en ooggetuigen doen een boekje open.
Crack: Cocaine, corruption and conspiracy is vanaf 11 januari op Netflix.
Kijk hier de trailer:
Marianne Timmer blikt terug op haar Olympische carrière: 'Híerdoor was ik echt aangeslagen'
10:00René Bogaart stelt kijkers van De Bogaartjes alvast gerust: 'Ik ben geen flamboyante Martien Meiland'
09:50Tijd voor MAX verdwijnt de komende weken van NPO 1: dit is waarom
09:15Zijn dit de eerste deelnemers van De Verraders 2026?
08:50De TV van gisteren: Winter Vol Liefde-fans steken Thérèse hart onder de riem