TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Van de redactie
Frank Lammers vindt dat beelden van omstreden historische personen in één park geplaatst moeten worden. Zo is het mogelijk om de context van hun leven en daden te schetsen.
De acteur kroop eerder in de rol van Michiel de Ruyter, de grootste zeeheld van de Nederlandse geschiedenis. Een groep actievoerders bewaakte de afgelopen weken het beeld van De Ruyter in Vlissingen.
"Als er echt mensen zouden zijn die het beeld van Michiel willen molesteren, moeten ze eerst hun huiswerk wat beter doen", suggereert de acteur. "Je moet sowieso geen beelden bekladden of dingen kapot maken. Maar zeker niet van Michiel de Ruyter. Hij was een van de eerste Nederlandse hoogwaardigheidsbekleders met een donkere vriend. Ze waren zeker in Vlissingen onafscheidelijk."
Over het standbeeld van J.P. Coen, dat ook tot veel discussie leidt, heeft hij een andere mening."Hongarije heeft een memento-park", legt Lammers uit. "Daar zijn allerlei beelden van mensen tegen wie de Hongaren nu anders aankijken dan vroeger bij elkaar – noem een Stalin – samen gezet. Op die manier koester je de geschiedenis, maar voeg je er wel een duidelijke toelichting aan toe. Ik vind dat een intelligente oplossing die ook een enorme educatieve waarde heeft."
Juvat Westendorp doet met danscollega’s mee aan De Kwis met Ballen
07:44De TV van gisteren: Gouden race Xandra Velzeboer trekt veel kijkers
07:00GTST Spoilers - maandag 23 t/m donderdag 26 februari 2026
06:00Programma Olympische Winterspelen dinsdag 17 februari
20:07Eerste beelden van The Box tonen chaos: deze twaalf BN'ers doen mee