TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Van de redactie
Het is tijd om het beestje bij de naam te noemen. Dat is de boodschap van voormalig politiefunctionaris Ellie Lust in de talkshow M. Volgens haar is er een oververtegenwoordiging van Marokkaanse jongens die homogeweld plegen in de stad Amsterdam.
Ook deze week was het weer raak. Een homoseksuele man kreeg een glasscherf in zijn hand geduwd toen hij reageerde op een homohater. Het is het zoveelste incident in korte tijd in de hoofdstad. Eerder werd een homostel tweemaal door een groepje Marokkanen bespuugd en uitgescholden.
"Bij de eerste twee incidenten was helder wat de achtergrond was van die jongens, dus ik hoop dan dat het in het derde geval niet het geval is", vertelt Ellie Lust. "Er zijn namelijk ook heel veel goede Marokkaanse jongens." Echter blijkt uit de incidenten dat het negatieve stigma grotendeels blijkt te kloppen.
Handgel is gevaarlijker dan gedacht
Bekijk hier het fragment terug:
#ditisM Ellie Lust is duidelijk pic.twitter.com/Vb2huqlZ6U — Hans Acker (@HansAckerNY) May 22, 2020
Video: Mercedes doet oproep aan Salar: 'Kom naar huis'
11:37Nieuwe seizoen De Verhulstjes belooft wat: Gert Verhulst compleet gesloopt na stapavond met Jan Smit
10:16Musical Awards Gala komt eraan: wanneer en waar kijk je?
10:00De Nationale Popquiz 2026 voor het eerst te zien op NPO 3: dit mag je volgens Jan-Willem Roodbeen verwachten
09:41Video: Vincent Croiset en Tina de Bruin geven elkaar het jawoord