TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2017 debuteert de 21-jarige Mano Bouzamour met het boek De belofte. Het wordt het bestverkochte debuut van dat jaar in Nederland. Twee jaar later verschijnt deze verfilming.
Regisseur Norbert ter Hall paste voor De belofte van Pisa het verhaal hier en daar wat aan, met goedkeuring van Bouzamour.
Samir (Shahine El-Hamus) kan zo goed trompetspelen (in het boek speelt hij piano), dat hij naar een muzieklyceum in het chique Amsterdam-Zuid mag. Hij is de enige leerling van Marokkaanse komaf op de verder volledig witte school.
In het boek komt Samir uit de Diamantbuurt, hier komt hij uit Noord. Zo maakt Ter Hall de scheiding tussen rijk en arm zichtbaar: het IJ ligt tussen de twee groepen in.
Die letterlijke waterscheiding is zeer fotogeniek én een goede manier om te laten zien hoe Samir stukje bij beetje uit Noord wegtrekt.
Ter Hall veranderde nog meer in De belofte van Pisa. Zo is de seksscène met vier mensen in het boek 'gewoon' een trio.
Schrijver Mano Bouzamour vond dat eigenlijk beter dan wat hij zelf had verzonnen. Voor de volgende druk van zijn boek herschreef hij het bewuste hoofdstuk: ook in De belofte is het triootje sindsdien dus een kwartetje.
Partnerbijdrage
De Premier League dendert door en dit weekend wacht er een mooi affiche in Londen. Arsenal en Chelsea treffen elkaar, maar er valt nog veel meer te zien. De wedstrijden zijn live te volgen op Viaplay.
Paradise Hotel keert terug met nieuw seizoen
20:01Er is een MAFS-baby onderweg: Hinke en Giovanni verwachten eerste kindje
19:51Martijn Krabbé over zijn werk nu reizen niet meer gaat: 'Hier zit ik veel liever'
15:22De Top 2000 Quiz gaat op de schop en Merel Westrik mag het presenteren
13:45Raven van Dorst is vanaf deze datum weer wekelijks te zien met Boerderij Van Dorst