TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2017 debuteert de 21-jarige Mano Bouzamour met het boek De belofte. Het wordt het bestverkochte debuut van dat jaar in Nederland. Twee jaar later verschijnt deze verfilming.
Regisseur Norbert ter Hall paste voor De belofte van Pisa het verhaal hier en daar wat aan, met goedkeuring van Bouzamour.
Samir (Shahine El-Hamus) kan zo goed trompetspelen (in het boek speelt hij piano), dat hij naar een muzieklyceum in het chique Amsterdam-Zuid mag. Hij is de enige leerling van Marokkaanse komaf op de verder volledig witte school.
In het boek komt Samir uit de Diamantbuurt, hier komt hij uit Noord. Zo maakt Ter Hall de scheiding tussen rijk en arm zichtbaar: het IJ ligt tussen de twee groepen in.
Die letterlijke waterscheiding is zeer fotogeniek én een goede manier om te laten zien hoe Samir stukje bij beetje uit Noord wegtrekt.
Ter Hall veranderde nog meer in De belofte van Pisa. Zo is de seksscène met vier mensen in het boek 'gewoon' een trio.
Schrijver Mano Bouzamour vond dat eigenlijk beter dan wat hij zelf had verzonnen. Voor de volgende druk van zijn boek herschreef hij het bewuste hoofdstuk: ook in De belofte is het triootje sindsdien dus een kwartetje.
Vandaag staat de tweede speelronde in de groepen C en D op het programma van het WK voetbal. Brazilië komt opnieuw in actie, terwijl in groep D de Verenigde Staten en Australië uitmaken wie de perfecte start van het toernooi een vervolg geeft.
Zien: De eerste beelden van de reboot van de serie Fort Alpha
10:19Arjen Lubach strikt Jelka van Houten en Donny Ronny voor zijn nieuwe show Taskmaster
08:14De TV van gisteren: Kijkers schrikken van ‘ongepaste’ opmerking Sayf in De Bondgenoten
08:05Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, Jumanji