TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2017 debuteert de 21-jarige Mano Bouzamour met het boek De belofte. Het wordt het bestverkochte debuut van dat jaar in Nederland. Twee jaar later verschijnt deze verfilming.
Regisseur Norbert ter Hall paste voor De belofte van Pisa het verhaal hier en daar wat aan, met goedkeuring van Bouzamour.
Samir (Shahine El-Hamus) kan zo goed trompetspelen (in het boek speelt hij piano), dat hij naar een muzieklyceum in het chique Amsterdam-Zuid mag. Hij is de enige leerling van Marokkaanse komaf op de verder volledig witte school.
In het boek komt Samir uit de Diamantbuurt, hier komt hij uit Noord. Zo maakt Ter Hall de scheiding tussen rijk en arm zichtbaar: het IJ ligt tussen de twee groepen in.
Die letterlijke waterscheiding is zeer fotogeniek én een goede manier om te laten zien hoe Samir stukje bij beetje uit Noord wegtrekt.
Ter Hall veranderde nog meer in De belofte van Pisa. Zo is de seksscène met vier mensen in het boek 'gewoon' een trio.
Schrijver Mano Bouzamour vond dat eigenlijk beter dan wat hij zelf had verzonnen. Voor de volgende druk van zijn boek herschreef hij het bewuste hoofdstuk: ook in De belofte is het triootje sindsdien dus een kwartetje.
Op maandag 15 juni staan er opnieuw vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal. Spanje en België beginnen aan hun toernooi, terwijl later in de nacht ook Uruguay en Iran in actie komen.
Terugkijken: bekijk de hoogtepunten van Brazilië - Marokko (video)
09:55Hélène Hendriks sneert naar RTL Tonight: 'Compilatie van hoogtepunten...' (video)
09:32De TV van gisteren: De Oranjezomer is terug in Nederland én in WK-stemming
06:47Vanavond op TV: Attenborough: Kingdom, Moordfeest, The 6th Day
06:00Programma WK voetbal zondag 14 juni