TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een kleine elite-eenheid bestaande uit vier Navy SEALs krijgt de opdracht om talibanleider Ahmad Shah op te sporen en te doden. Shah houdt zich schuil in een klein dorp nabij het Hindu Kush gebergte.
De Navy SEALs stellen zich verdekt op en wachten tot de schemering valt. Dan stuiten ze op Afghaanse geitenherders.
De mannen hebben in Lone Survivor drie opties: de herders doodschieten, vastbinden of vrijlaten. Ze kiezen voor het laatste, met de kans dat de Afghanen hen gaan verraden.
Die vrees komt uit en de SEALs raken omsingeld door de taliban. Een gevecht barst los, maar de kans op overleven lijkt zeer gering.
Lone Survivor is gebaseerd op het gelijknamige boek van Marcus Luttrell, een van de vier Navy SEALs. De titel geeft eigenlijk al een hint: Marcus is de enige die de hinderlaag overleefd heeft.
Acteur Mark Wahlberg speelt de rol van Marcus Luttrell. Om zich voor te bereiden op die rol, wilde Wahlberg Lutrell ontmoeten.
De ex-militair zag dat eerst helemaal niet zitten. Wahlberg wist uiteindelijk toch over te halen. De twee hadden een openhartig gesprek over de heftige gebeurtenis.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: magere start voor Het Diner en 'pijnlijk foutje' in tv-première Máxima
06:47Vanavond op TV: De vrouwen van ..., So you think you can dance, Beverly Hills Cop II
13:00Máxima-regisseurs keken wel vijftig keer naar huwelijk Willem-Alexander en Máxima
11:12Katja Schuurman aangevallen door een geest in De Drop
11:07Kijkcijfers: Voice of Holland blijft ook zonder Blind Auditions de concurrentie de baas