TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Het Amazoneregenwoud wordt al jarenlang bedreigd, en de situatie is steeds ernstiger. Zoals het er nu naar uitziet, zijn de bossen in 2050 in omvang gehalveerd. In de nieuwe serie De Amazone legt Zuid-Amerikacorrespondent Sandra Korstjens de uiteenlopende oorzaken bloot. Van multinationals tot kleine boeren, allemaal proberen ze legaal én illegaal een slaatje te slaan uit de Amazone. Zo zijn grondstoffen als olie en goud als vanouds erg in trek en maken bossen plaats voor graasgrond voor vee. Sandra spreekt in onder meer Ecuador, Colombia en Peru de mensen die ervan profiteren en diegenen die zich inzetten voor het behoud van het regenwoud. Ze begint in Brazilië, waar wetten de bossen moeten beschermen. In de praktijk worden deze vaak genegeerd.
Twee absolute toppers staan vandaag op het programma in de achtste finales van het WK voetbal. Brazilië neemt het op tegen Noorwegen, terwijl gastland Mexico later in de nacht de strijd aangaat met Engeland.
Arnout Hauben kondigt vervolg op tv-hit Dwars door de lage landen aan
11:40Stars on stage-winst Sosha Duysker lekte vroegtijdig uit door Disney-reclame
11:20GTST-ster Lone van Roosendaal hekelt De bondgenoten: 'Ik kijk dat natuurlijk niet!
11:08De TV van gisteren: Finale Stars on stage roemloos ten onder op zomerse vrijdagavond
10:00Tom Dumoulin analyseert de Tour de France 2026 bij de NOS: 'Ik heb een periode een afkeer gehad van het wielrennen'