TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Lamzak Thijs (Gijs Naber) heeft ondanks zijn 32-jarige leeftijd weinig haast met studeren en verdient bij als werknemer van een MediaMarkt. Als Thijs weer eens een wasje wil draaien bij zijn zus, treft hij daar de oppas aan.
Deze oppas is de zestienjarige Lisa, een meisje met torenhoge ambities. Geheel onverwachts krijgt Thijs zelfs een kus van haar. Vanaf dat moment zoekt Thijs haar overal waar ze oppast op. Samen filosoferen ze over het leven in verschillende oppashuizen. Lisa heeft ongewild invloed op Thijs’ bewustzijn en triggert bij hem onvrede aan. Wordt het niet eens tijd dat Thijs iets van zijn leven gaat maken?
Aanmodderfakker werd bekroond met het Gouden Kalf voor beste Nederlandse film van het jaar. Daarnaast kreeg Aanmodderfakker nog twee Gouden Kalveren, voor onder andere beste acteur (Gijs Naber) en beste scenario.
Regisseur Michiel ten Horns gooide in 2012 hoge ogen met zijn debuutfilm De Ontmaagding van Eva van End. Met zijn tweede film Aanmodderfakker toont Ten Horn aan dat dit geen gelukstreffer was. Zijn stijl wordt wel eens vergeleken met die van Wes Anderson, geen slechte vergelijking.
Vanavond op TV: Harrie Jekkers: In mijn liedjes kan ik wonen, Oh, wat een jaar!, The Dictator
20:11Adriaan van Toor reageert op overlijden Hans Beijer (83): 'Toegewijde, fijne collega'
14:38Got Talent deelt eerste beelden en die zitten bomvol spektakel
14:12Jiry legt onverwacht vertrek bij B&B Vol Liefde-Iris uit: 'Er zat geen liefde in'
13:27Humberto Tan met lege handen voor aanvang van nieuw tv-seizoen