TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Sentarô (Masatoshi Nagase) runt een snackbarretje, niet meer dan een veredeld kraampje. Daar verkoopt hij dorayaki, een Japanse lekkernij van pannenkoekjes met an, een zoete pasta van rode adukibonen.
In An zorgt een toevallige ontmoeting met de bejaarde Tokue (Kirin Kiki) voor een grote verandering in Sentarô’s leven. De bejaarde dame complimenteert hem met zijn pannenkoekjes, maar zijn an vindt ze onder de maat.
Als Sentarô beschaamd toegeeft dat hij die bij de supermarkt koopt, besluit Tokue dat zij voortaan de an maakt. Dat zorgt voor een ommekeer: ineens komen de klanten van heinde en verre naar Sentarô’s kraampje.
Regisseur Naomi Kawase besteedt dezelfde liefde en aandacht aan (het bereiden van) de dorayaki als aan haar personages. Dat maakt van An een fijne, warme tragikomische film waar je ook nog eens lekkere trek van krijgt.
Tussen de regels door stipt de film ook zware thema's aan: alcoholisme en de beschamende manier waarop Japan na de Tweede Wereldoorlog omging met leprapatiënten. Uiteindelijk houden de lichtheid en de verwondering over de mooie dingen in het leven wel de overhand.
Irene van de Laar samen met haar zoon te zien in Race across the World: 'Meedoen heeft mijn leven verrijkt'
09:40Deze BN'ers helpen jonge ouders in nieuw seizoen Vier Handen Op Eén Buik
09:03Harry Mens stond op het punt RTL te verlaten: dít hield hem tegen
09:00De streamingtip van de week: De Eetclub op Netflix
08:33De TV van gisteren: Oos Kesbeke trots op alleskunner Frans