TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Sentarô (Masatoshi Nagase) runt een snackbarretje, niet meer dan een veredeld kraampje. Daar verkoopt hij dorayaki, een Japanse lekkernij van pannenkoekjes met an, een zoete pasta van rode adukibonen.
In An zorgt een toevallige ontmoeting met de bejaarde Tokue (Kirin Kiki) voor een grote verandering in Sentarô’s leven. De bejaarde dame complimenteert hem met zijn pannenkoekjes, maar zijn an vindt ze onder de maat.
Als Sentarô beschaamd toegeeft dat hij die bij de supermarkt koopt, besluit Tokue dat zij voortaan de an maakt. Dat zorgt voor een ommekeer: ineens komen de klanten van heinde en verre naar Sentarô’s kraampje.
Regisseur Naomi Kawase besteedt dezelfde liefde en aandacht aan (het bereiden van) de dorayaki als aan haar personages. Dat maakt van An een fijne, warme tragikomische film waar je ook nog eens lekkere trek van krijgt.
Tussen de regels door stipt de film ook zware thema's aan: alcoholisme en de beschamende manier waarop Japan na de Tweede Wereldoorlog omging met leprapatiënten. Uiteindelijk houden de lichtheid en de verwondering over de mooie dingen in het leven wel de overhand.
Dit zijn de eerste beelden van Los Het Op! en deze BN'ers zien we in aflevering 1
15:42Housewife of Amsterdam-Maria Tailor na twee nachten ontslagen uit het ziekenhuis
14:13Erik van Looy reageert op onverwachte hit: 'Misschien zien ze het verschil niet'
13:08Esther uit B&B Vol Liefde kreeg heftig nieuws na opnames: 'Ik heb geen idee hoe de toekomst eruitziet'
12:01Opnames nieuw seizoen Tonnano afgerond, gaat kijkers volgens Achmed Akkabi 'omverblazen'