TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Sentarô (Masatoshi Nagase) runt een snackbarretje, niet meer dan een veredeld kraampje. Daar verkoopt hij dorayaki, een Japanse lekkernij van pannenkoekjes met an, een zoete pasta van rode adukibonen.
In An zorgt een toevallige ontmoeting met de bejaarde Tokue (Kirin Kiki) voor een grote verandering in Sentarô’s leven. De bejaarde dame complimenteert hem met zijn pannenkoekjes, maar zijn an vindt ze onder de maat.
Als Sentarô beschaamd toegeeft dat hij die bij de supermarkt koopt, besluit Tokue dat zij voortaan de an maakt. Dat zorgt voor een ommekeer: ineens komen de klanten van heinde en verre naar Sentarô’s kraampje.
Regisseur Naomi Kawase besteedt dezelfde liefde en aandacht aan (het bereiden van) de dorayaki als aan haar personages. Dat maakt van An een fijne, warme tragikomische film waar je ook nog eens lekkere trek van krijgt.
Tussen de regels door stipt de film ook zware thema's aan: alcoholisme en de beschamende manier waarop Japan na de Tweede Wereldoorlog omging met leprapatiënten. Uiteindelijk houden de lichtheid en de verwondering over de mooie dingen in het leven wel de overhand.
Rob Goossens en Angela de Jong slachten 'Jammerende influencers' in Dubai
12:37Acteur Vincent Croiset over zijn gezondheid: 'Ik sla me er goed doorheen'
10:38De winnaars van de 2e kwalificatieronde van de Gouden Televizier-Ring 2026 zijn bekend
10:36Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
10:11De deelnemers van het tweede seizoen Hakken over de Sloot zijn bekend