TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Jared (Lucas Hedges) valt op jongens. Uit de kast komen vindt hij lastig; het stadje waar hij woont is aartsconservatief.
Bovendien is zijn vader Marshall (Russell Crowe) predikant. Homoseksualiteit past niet in zijn wereldbeeld, en al helemaal niet bij zijn eigen zoon.
Daarom sturen zijn vrouw Nancy (Nicole Kidman) en hij Jared in Boy Erased naar therapeut Victor Sykes (Joel Edgerton, die de film ook regisseerde). Sykes beweert met zogeheten conversietherapie homoseksuelen van hun ‘kwaal’ te kunnen genezen.
Edgerton vindt in dit op feiten gebaseerde drama een knappe balans. Hij laat zien dat Sykes’ ideeën niet kloppen én schadelijk zijn.
Anderzijds toont hij dat Nancy en Marshall geen slechteriken zijn. Ze kiezen uit liefde voor Jared voor de therapie, ze denken oprecht dat het de beste keus is.
Dat ze hun vergissing later inzien maakt hen alleen maar menselijker.
Regisseur Joel Edgerton verwerkte voor Boy Erased het boek Boy erased: A memoir van Garrard Conley tot een scenario. In dat boek schrijft Conley over zijn eigen ervaringen met conversietherapie.
Edgerton gaf de schrijver de kans mee te schrijven aan het script, maar Conley bedankte daarvoor. Hij vond dat een filmmaker beter in staat is om zijn verhaal naar het witte doek te vertalen.
Dinsdag 16 juni staan er vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal 2026. Met onder meer Frankrijk en Argentinië die hun eerste groepswedstrijd spelen, kunnen voetbalfans zich opmaken voor een interessante avond en nacht.
Dit zijn de gasten van Vandaag Inside Oranje op dinsdag
09:20Dit is wanneer het tweede seizoen van Sander en de kloof van start gaat
08:49Dit programma vervangt Huizenruilers op RTL 4
08:46Terugkijken: de geweldige invalbeurt (en goal) van Romelu Lukaku tijdens België - Egypte (WK Voetbal 2026)
07:56De TV van gisteren: Kijkers lovend over De Slimste Mens België