TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Juan (Alberto Ammann) heeft een nieuwe baan. Hij gaat binnenkort aan de slag als bewaker in een gevangenis.
De dag voor zijn eerste werkdag gaat hij even langs in de gevangenis. Om kennis te maken met zijn nieuwe collega's en om al een beetje wegwijs te worden in het pand.
Dat blijkt een gevalletje bijzonder slechte timing. Net als Juan op bezoek is, breekt er een opstand uit in de gevangenis.
Maar het kan nog ergens: Juan krijgt een klap op z'n hoofd en raakt bewusteloos. Als hij weer bijkomt, zijn z'n nieuwe collega's nergens te bekennen.
Nog een geluk bij een ongeluk is dat de gevangenen niet weten dat hij de nieuwe bewaker is. Daar maakt Juan dankbaar gebruik van: hij doet zich in Celda 211 voor als een nieuwe gevangene.
Dat trucje werkt. Als 'veroordeelde moordenaar' ligt Juan goed bij de gevangenen.
Hij weet zich zelfs op de werken tot vertrouweling van Malamadre (Luis Tosar), de leider van de opstand.
Celda 211 is een snoeiharde actiethriller. Naast als dat geweld heeft regisseur Daniel Monzón ook aandacht voor de mensen achter die opstand en de redenen waarom zij in opstand komen.
Vanavond op TV: Verborgen verleden, The winner takes it all, Spies in Disguise
22:13Suzan en Britt zorgen voor kippenvelmoment met spontaan duet in The Voice of Holland
15:17Susanna Klibansky over nieuwe acteerklus: 'Natuurlijk heb ik meteen 'ja' gezegd'
14:04Geen totale kaalslag bij de NPO: misschien toch hoop voor Kassa, Rail Away of Carrie op Vrijdag?
13:26RTL bevestigt: geen nieuw seizoen Holland's Next Top Model in aantocht